MME U22: znamy już wszystkich półfinalistów

Agata Kaczmarska spotka się z Turczynką Esmanur Koc, a Rosjanka Anastasiya Shamonova z Albanką Elsiditą Selaj w sobotnich półfinałach kategorii 75kg Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 we Władykaukazie. W strefie medalowej jest też Aleksandra Smuklerz, która powalczy w niedzielnym finale wagi 81kg. Jej przeciwniczką będzie Rosjanka Mariia Shishmareva albo Turczynka Tugba Oz.

Półfinały podzielone są na 2 dni. Niestety w zawodach mężczyzn nie ma już Polaków. Pogromcy Biało-Czerwonych w ćwierćfinałach - Walijczyk Michael McDonagh (wygrał z Damianem Durkaczem) spotka się z Turkiem Tugrul Han Erdemirem (64kg), a inny turek Bayram Malkan (wygrał z Piotrem Szczukowskim) będzie walczył z Walijczykim Sammy Lee.

- Mój pojedynek został przerwany w drugiej rundzie. Doznałem lekkiego pęknięcia nosa, mam nadzieję, że to nic groźnego i za niecały miesiąc wystąpię w turnieju międzynarodowym w Niemczech - mówi Damian Durkacz, którego trenerem w Concordii Knurów i reprezentacji Biało-Czerownych jest Ireneusz Przywara.

W turnieju kobiet odbędzie się 18 walk półfinałowych - po jednej w dwóch najwyższych wagach 81kg i +81kg. Najwięcej medalistek mają Rosjanki - 8, Turczynki - 6 i Włoszki - 5. Po dwie zawodniczki do półfinałów wprowadziły drużyny Francji, Anglii i Armenii, a po 1 - Polski, Bułgarii, Albanii, Holandii, Ukrainy, Gruzji, Szkocji, Irlandii, Białorusi, Szwecji i Słowacji. W finałach są już bokserki z Polski (81kg) i Rumunii (+81kg).

Szansę na obronę tytułu wywalczonego w 2018 roku w Rumunii mają Włoszka Irma Testa (57kg) i Irlandka Amy Broadhurst (60kg).

Kibice we Władykaukazie obejrzą 20 pojedynków młodzieżowców w 1/2 finału. Gospodarze mają zapewnionych 7 krążków, Ukraińcy - 4, Anglicy, Ormianie, Azerowie, Białorusi i Gruzini - po 3. Bułgarzy, Niemcy, Mołdawianie, Turcy i Walijczycy zdobędą po 2 medale, zaś Chorwaci, Francuzi, Rumuni i Szkoci po 1.

Na 2 złoto z rzędu będzie miał szansę tylko Bułgar Daniel Asenov (52kg). W półfinale spotka się z Ukraińcem Rostyslavem Bilostotskyiem, który przed 12 miesiącami odpadł w ćwierćfinale.

 

Szczegółowe informacje

www.eubcboxing.org/featured/eubc-under-22-european-boxing-championships-results-daily-schedule-draw-sheets-info/?fbclid=IwAR0Tr2hsorBw2sl1fCNyOWTs_mim1qpGXgzR25eoncqDu9dVKLG6JdoqG6Y

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.