MME U22: Damian Durkacz i Piotr Szczukowski wyeliminowani

Po inauguracyjnych zwycięstwach, dziś na ringu we Władykaukazie Damian Durkacz (64kg) i Piotr Szczukowski (81kg) przegrali walki ćwierćfinałowe i niestety nie zdobędą medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22.

W pojedynku Damiana Durkacza z Walijczykiem Michaelem McDonaghiem doszło do zderzenia głowami (2 runda). Polak miał udzielaną pomoc przez lekarza, ale krwawienie okazało się zbyt obfite i walka została przerwana. Po podliczeniu kart punktowych okazało się, że nasz reprezentant przegrał 1:3 (20:18, 19:19, 18:20, 18:20, 18:20).

W drugiej serii dzisiejszych pojedynków ćwierćfinałowych Piotr Szczukowski zmierzył się z Turkiem Bayramem Malkanem. Pierwsza runda była najbardziej wyrównana, sędziowanie punktowali ją 2-3 na niekorzyść polskiego boksera. Dwie kolejne rundy należały do rywala, a pod koniec 3 starcia Piotr Szczukowski był liczony przez arbitra. Końcowy wynik to 0:5 (27:29, 25:30, 26:29, 25:30, 26:30).

Z rosyjskiego turnieju odpadli wszyscy nasi pięściarze. W sobotę w półfinale kategorii 75kg Agata Kaczmarska spotka się z Turczynką Esmanur Koc. Polka broni tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem w Rumunii, ale w wadze 81kg. W tej wyższej kategorii od razu w finale znalazła się Aleksandra Smuklerz. O złoto będzie walczyła w niedzielę.

Przedstawicielem PZB we Władykaukazie jest także sędzia Maciej Dziurgot.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.