Bocskai Istvan Memorial: Jarosław Iwanow - chcę walczyć z mocnymi rywalami 

Aktualny Mistrz Polski wagi 56kg Jarosław Iwanow po raz pierwszy będzie walczył w tradycyjnym turnieju „Bocskai Istvan Memorial” w Debreczynie. – Chcę walczyć z mocnymi rywalami na Węgrzech – mówi zawodnik Wisły Kraków. 
 
W środę 6 lutego odbędzie się losowanie i pierwsze walki węgierskich zawodów organizowanych po raz 63. 
 
- Występ w Debreczynie traktuję jako możliwość stoczenia jak największej liczby walk z mocnymi rywalami. To dla mnie okazja sprawdzenia umiejętności, swoich lepszych i słabszych stron, żeby wiedzieć nad czym muszę więcej popracować, żeby osiągnąć swój cel – powiedział 23-letni Jarosław Iwanow. 
 
Pięściarz pochodzący z Krymu na jasno określone zadania sportowe na najbliższe miesiące i lata. 
 
- Celem jest zdobycie medalu na Igrzyskach Europy w Mińsku oraz zdobycie kwalifikacji umożliwiających start w tegorocznych Mistrzostwach Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku – dodał Akademicki Mistrz Polski z 2016 roku. 
 
Oprócz Jarosława Iwanowa w Debreczynie walczyć będą - 52kg Jakub Słomiński (Wda Świecie), 60kg Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Boxing Club Wrocław), 64kg Mateusz Polski (Róża Karlino), 75kg Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce), 81kg Sebastian Wiktorzak (Skorpion Szczecin), +91kg Adam Kulik (Paco Lublin). 
 
- Czeka mnie pierwsze trudne międzynarodowe wyzwanie w tym sezonie. W poprzednim roku byłem m.in. w ćwierćfinale Akademickich Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Unii Europejskiej. W obu turniejach o medal przegrywałem z późniejszymi zwycięzcami – Japończykiem Ryouma Kitaura i Irlandczykiem Kurtem Walkerem – przyznał Mistrz Polski z 2018 roku i Wicemistrz Polski z 2017 roku oraz finalista Turnieju Feliksa Stamma z 2016 i 2017 roku. 
 
Na co dzień Jarosław Iwanow studiuje dietetykę na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 
 
Walki finałowe turnieju na Węgrzech odbędą się w sobotę 9 lutego.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.