Turniej na Białorusi: Polki z 1 złotem i 3 srebrami 

Agata Kaczmarska wygrała z Aleksandrą Smuklerz (obie Radomiak Radom) 3:0 w finale wagi -75kg turnieju młodzieżowego U-22 im. Anatoliya Kolchina, który zakończył się w białoruskiej Orszy. 
 
Dwie walki w kategorii 69kg stoczyła Natalia Marczykowska (Boxing Radom). Po zwycięstwie z Białorusinką Aliną Lagutenok, w dzisiejszym finale przegrała z inną zawodniczką gospodarzy Daryą Asmalovskayą 1:4. 
 
- Myślę, że zadałam więcej celnych ciosów, a przeciwniczka szła do przodu i mnie spychała. Wcześniej jej nie znałam, mam nadzieję, iż rewanż będzie możliwy podczas marcowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 w Rosji – mówi Natalia Marczykowska. 
 
W wadze 51kg Angelika Krysztoforska (DKB Dąbrowa Górnicza) wygrała walkowerem z miejscową pięściarką Daryą Puidak, a w finale doznała porażki z kolejną Białorusinką Volhą Tserekhavą 0:3. 
 
Dla podopiecznych trenera Marka Węgierskiego turniej w Orszy był sprawdzianem do MME, które 8 marca rozpoczną się w rosyjskim Władykaukazie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.