Mateusz Wojtasiński – po sukcesach młodzieżowych debiut 18-latka w seniorach 

3-krotny Mistrz Polski w młodszych grupach wiekowych Mateusz Wojtasiński (60kg) zadebiutuje w reprezentacji seniorów. 18-letni bokser wystąpi w przyszłym tygodniu w turnieju „Bocskai Istvan Memorial” w Debreczynie. 
 
- W styczniu po raz pierwszy uczestniczyłem w zgrupowaniu w kadry seniorów i po cichu liczyłem na szansę w zawodach międzynarodowych, chociaż tak naprawdę jeszcze się jej nie spodziewałem. Wyjazd na turniej na Węgry jest miłym zaskoczeniem i moją szansą, ale też możliwością pokazania, że w młodym wieku stać mnie na skuteczną rywalizację poza granicami naszego kraju. Zdobywanie doświadczenia także będzie bardzo ważne – mówi pięściarz wagi lekkiej. 
 
Mateusz Wojtasiński jest najmłodszym zawodnikiem w reprezentacji trenera Ireneusza Przywary. Bokser klubu Adrenalina Boxing Club Wrocław urodził się 9 grudnia 2000 roku i dopiero zaczyna starty seniorskie. 
 
- Boks trenuję od 10 roku życia, a najważniejsze dotychczasowe osiągnięcia to złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów w wadze 46 kg oraz dwa tytuły Mistrza Polski Juniorów w wadze 52kg. Miałem też srebro w kadetach i brąz w młodzikach. W ubiegłym roku wygrałem Puchar Polski w juniorach w kategorii 60kg. Poza tym wygrałem turniej juniorski na Słowacki i byłem 3 w Niemczech – dodał Mateusz Wojtasiński, uczestnik Mistrzostw Europy w młodszych kategoriach. 
 
Pierwsze złoto MP wywalczył w 2016 roku w Ząbkowicach Śląskich, gdzie rozgrywana była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W finale kat. 46kg wygrał z Erykiem Ciureją. W następnym sezonie został Mistrzem Polski Juniorów w wadze 52kg pokonując w finale w Nowej Dębie Roberta Resola. W 2018 roku zwyciężył w MPJ w Ciechocinku, a w walce o złoto jego rywalem był Patryk Tandecki. Mateusz Wojtasiński wygrał w 2 rundzie. 
 
- Chciałbym jak najlepiej wypaść w Debreczynie i kilka tygodni później stanąć na podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 w Rosji. A potem marzeniem są sukcesy w MP Seniorów i Młodzieżowców – powiedział Mateusz Wojtasiński, uczeń Technikum Akademickiego przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. 
 
O swych wrocławskich wzorach w boksowaniu mówi krótko: - Zawsze lubiłem styl Kamila Łaszczyka, ale także Mateusza Masternaka. A jeśli chodzi o mój styl, przeważnie walka z kontry, praca na nogach i stawianie na celne ciosy – dodał.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.