Puchar Polski w Człopie: „czasówki” w kategorii ciężkiej 

Przed czasem zakończyły się 3 z 4 walk ćwierćfinałowych kategorii ciężkiej (91kg) Pucharu Polski Seniorów w Człopie. Awansował m.in. aktualny Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców Michał Soczyński (KS PACO Lublin). 
 
- Wiedziałem, że wcześniej mój rywal miał parę pojedynków stoczonych w wadze ciężkiej. W dzisiejszej walce był liczony w drugiej rundzie, zaś w trzeciej została przerwana przez lekarza. Powodem chyba złamany nos – mówił Michał Soczyński, który wygrał z Pawłem Głąbem (Nowohucki Klub Bokserski). Półfinałowym przeciwnikiem Mistrza Polski będzie Hubert Krasuski (Fight Club Koszalin), który w 2 rundzie pokonał Adriana Wróblewskiego (PKS Gwardia Szczytno). 
 
Do stefy medalowej zakwalifikował się srebrny medalista ubiegłorocznych MPS w Karlinie Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) po zwycięstwie z Adrianem Sikorą (UKS Włókiennik Łódź) w 1 rundzie. W 1/2 finału spotka się z Pawłem Cieciorą (Niestowarzyszony). 
 
Zdecydowanie bardziej wyrównane były pojedynki w kategorii średniej (75kg). Awans zdobyli m.in. Mistrz Polski Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce) i znany z występów w Rafako Hussars Poland Rafał Perczyński (KS SAKO Gdańsk). 
 
Co ciekawe w walce Rafała Perczyńskiego z Adrianem Szczypiorem (KS Boxing Team Chojnice), w narożniku tego drugiego był Tomasz Jabłoński, Olimpijczyk z Rio de Janeiro, który boksował w barwach SAKO Gdańsk. 
 
- Sędziowie ogłosili niejednogłośną wygraną rywala i zgadzam się z tym werdyktem. Ale myślę, że przegrana z takim doświadczonym zawodnikiem, moim kolegą z Husarii, do tego w takim stylu daje dużo więcej doświadczenia niż inne zwycięstwa. Wielkie brawa dla Adriana Szczypiora za dobry boks i kolejny progres – przyznał Tomasz Jabłoński, który tym rywalem „rywalizował” ze swoim byłym szkoleniowcem Markiem Chrobakiem. 
 
W jutrzejszych półfinałach Bartosz Gołębiewski zmierzy się z Bartłomiejem Stryczkiem (KB Ring Bielsko-Biała), a Rafał Perczyński z Tomaszem Nowickim (Szamotuły Boxing Team). 
 
Niespodzianek nie było w ćwierćfinałach kategorii 69kg. Aktualny Mistrz Polski Seniorów Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła) pokonał w 2 rundzie Aleksandra Jasiewicza (JKB Jawor Team Jaworzno), a o finał będzie walczył z Kamilem Holką (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski), który w zeszłorocznych MMP boksował w wadze 75kg. 
 
W czwartek 17 stycznia kibice zobaczą w akcji m.in. brązowego medalistę Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy Mateusza Polskiego (KSW Róża Karlino), który w wadze 64kg spotka się z Radosławem Rudiukiem (KS Raszyn). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.