Reprezentanci Polski rozpoczęli zgrupowanie w Zakopanem

W dwóch turach zgrupowaniem w Zakopanem zakończą nasi reprezentacyjni bokserzy sezon 2018. Po krótkiej przerwie wrócą do treningów, bowiem już w połowie stycznia planowane są 90. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. 
 
- W pierwszej grupie, która już zaczęła treningi w stolicy polskich Tatr są m.in. 56kg Kacper Harkawy (Skorpion Szczecin), 64kg Damian Durkacz (Spartan Knurów), Adrian Spoździał (Start Włocławek), 69kg Mikołaj Tobera (Sporty Walki Piła) i 91kg Michał Soczyński (Paco Lublin). Niestety ze względu na chorobę nie mógł przyjechać walczący w kategorii ciężkiej Aleksander Celejewski (Radomiak Radom). Ta grupa w marcu przyszłego roku ma Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-22 w Rosji – mówi Jerzy Baraniecki, trener współpracujący z PZB i pomagający w kadrze narodowej Ivanovi Juszczenko. 
 
Wszyscy wymienieni pozostaną na obozie do 14 grudnia. – W planie mamy ukierunkowanie na siłę ogólną i wytrzymałość, nie zabraknie zajęć techniczno-taktycznych – dodał szkoleniowiec. 
 
Od 13 do 21 grudnia w Zakopanem trenować będą 49kg Jakub Słomiński (Wda Świecie), 52kg Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin), 56kg Jarosław Iwanow (Wisła Kraków), 60kg Radomir Obruśniak (Róża Karlino), 64kg Mateusz Polski (Róża Karlino), 75kg Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce), 81kg Mateusz Goiński (Zagłębie Konin), +91kg Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz), +91kg Adam Kulik (Paco Lublin). 
 
- Dla tej grupy zawodników przygotowaliśmy zgrupowanie leczniczo-regeneracyjne, ale oczywiście z wyjściami w teren i treningami techniki oraz taktyki. Zgodnie ze wskazówkami trenerów klubowych część zajęć będzie zindywidualizowanych pod kątem poszczególnych bokserów – powiedział Jerzy Baraniecki. 
 
W nowym sezonie bardzo ciekawie zapowiada się np. rywalizacja w wadze 64kg medalisty Mistrzostw Europy z aktualnym Mistrzem Polski Damianem Durkaczem. – Obyśmy w każdej kategorii mieli takich pięściarzy. Mateusz Polski to już doświadczony bokser, zaś Damian Durkacz pokazał się z bardzo dobrej strony w pierwszym sezonie startów w seniorach, wygrywał z dobrymi rywalami, do tego w fajnym stylu – mówi trener. 
 
Sezon 2019 Biało-Czerwoni rozpoczną od jubileuszowych 90. IMP w dniach 13-18 stycznia. Głównymi imprezami będą Igrzyska Europy oraz Mistrzostwa Świata. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.