Pierwszy mecz finałowy Ekstraligi w Szamotułach

 10 listopada na ringu w Szamotułach odbędzie się 1 meczu finałowy Ekstraligi, w którym Wielkopolska Drużyna Bokserska podejmie BKS Skorpion Szczecin. Początek spotkania o g. 18:00.

 

- Rundę zasadniczą w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski wygrał Skorpion, który poniósł tylko 1 porażkę. Drugie miejsce zajęła Wielkopolska Drużyna, trzecie Dolny Śląsk, a czwarte zespół Olimp Lublin. Dwie najlepsze drużyny powalczą o złoto - mówi jeden z trenerów szczecińskich bokserów Marcin Stankiewicz.

 

Pierwszy mecz finałowy już w najbliższą sobotę. Walki w Ekstralidze rozgrywane są od kategorii -56kg do +91kg. W Szamotułach odbędzie się 8 pojedynków. Do rewanżu ma dojść za 2 tygodnie.

 

- Mam nadzieję, że w przyszłym roku w lidze wystąpi jeszcze więcej zespołów. Na pewno utrzymamy rozgrywki, bowiem dużo pomagają w szkoleniu i rywalizacji, a to w naszym przypadku miało przełożenie na wyniki podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Mieliśmy swoich zawodników w 7 finałach - dodał Marcin Stankiewicz, koordynator ligi.

 

W tym sezonie w Wielkopolskiej Drużynie boksowali np. Mikołaj Gorzelak, Marcin Hejosz, Karoł Łapawa, Krystian Romel, Tomasz Nowicki, Mateusz Goiński, Wiktor Borysewicz, Damian Wiśniewski, a w BKS Skorpion Szczecin Maciej Jóźwik, Dorian Mospinek, Mateusz Polski, Karol Kowal, Kamil Ławicki, Lukasz Stanioch, Dawid Seńko, Mateusz Figiel.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.