MŚ w New Delhi: trzeci występ wicemistrzyni z 2012 roku Sandry Kruk 

Pochodząca z Pasłęka Sandra Kruk (-57kg) po raz 3 startować będzie w Mistrzostwach Świata Seniorek. W 2012 roku w Chinach zdobyła srebrny medal, a 2 lata wcześniej na Barbadosie dotarła do ćwierćfinału.

 

29-letnia Sandra Kruk należy do najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich bokserek. Dotychczas w MŚ stoczyła 7 walk, wygrała 5 z nich, a przegrywała tylko ze złotymi medalistkami - Kum-Ju Yun z Korei Północnej w 2010 roku i Amerykanką Tiarą Brown w 2012 roku.

 

- Przed wyjazdem do Chin nie byłam wymieniana wśród faworytek. Oczywiście tamten występ wspominam bardzo miło, ponieważ wróciłam z medalem. O sukcesie w Qinhuangdao na pewno miało ogromny wpływ bardzo dobre przygotowanie fizyczne jaki i motoryczne - mówiła Sandra Kruk.

 

W Bridgetown na Barbadosie reprezentantka Polski wygrała przed czasem z Mercedes Alicea (Portoryko) i Ashley Brace (Walia) 17:7, a w ćwierćfinale przegrała z Kum-Ju Yun (Korea Północna) 6:8. Dwa lata później w Qinhuangdao w Chinach Sandra Kruk pokonała Viktorię Gurkovich (Rosja) 24:19, Maivę Hammadouche (Francja) 33:22, w półfinale Lisę Whiteside (Anglia) 26:16.

 

Przez kilka lat Sandra Kruk występowała w naszej reprezentacji z Karoliną Michalczuk, obecną trenerką Kadry Biało-Czerwonych. - Trenerka Karolina michalczuk nie wyróżnia żadnej zawodniczki i wszystkie traktuje tak samo - dodała.

 

Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko - Mazurski) jest żołnierzem 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jej mąż i trener Ariel Kruk również pełni służbę w W-MBOT.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.