ME Kadetów w Anapie: w poniedziałek Polki powalczą w półfinałach 

W poniedziałek 5 naszych reprezentantek powalczy o awans do finału Mistrzostw Europy Kadetów w Anapie. W rosyjskim turnieju nie ma już polskich bokserów. 
 
Jutro na ringu zobaczymy Karolinę Ampulską (52kg), Zofię Stachowiak (70kg), Darię Paradę (75kg), Martynę Jancelewicz (80kg) i Oliwię Toborek (+80kg). 
 
W walkach półfinałowych Karolina Ampulska (Wda Świecie) spotka się z Marią Courtney Scott (Anglia), Zofia Stachowiak (KSW Gostyń) z Melissą Gemini (Włochy), Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin) z Duygu Ozturk (Turcja), Martyna Jancelewicz (SSW Taurus Goleniów) z Marią Proskunovą (Rosja), a Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu) z Kori Goad (Irlandia). 
 
Jako ostatni w ćwierćfinałach porażki ponieśli w wadze 60kgDawid Szmajda (MOSM Tychy) i w kategorii 80 kg Jakub Straszewski (Champion Włocławek). Dawid Szmajda przegrał z Węgrem Peterem Samu Ferencem 0:5, a Jakub Straszewski z Chorwatem Borną Loncariciem 2:3. Punktacja sędziów wyglądała następująco – 29:28 i 29:28 dla Polaka oraz 30:27, 30:27, 30:27 dla Chorwata. 
 
Wcześniej w 1/4 finału odpadli - 66kg Krystian Barski (Sporty Walki Gostyń), 70kg Igor Terlecki (Skorpion Szczecin), 66kg Natalia Szymczak (SSW Taurus Goleniów). 
 
W poniedziałek 15 października wyłonieni zostaną finaliści w 26 kategoriach wagowych (po 13 w kadetkach i kadetach). 
 
Pierwsza seria walk półfinałowych rozpocznie się o g. 15:00 czasu polskiego (Daria Parada, Oliwia Toborek), a druga o g. 19:00 (Karolina Ampulska, Zofia Stachowiak, Martyna Jancelewicz). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.