VII MMP Kobiet w Wałczu: Aneta Rygielska powalczy o 7 złoto Niepokonana w Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) ma szansę na 7 złoty medal. W jutrzejszym finale wagi 60kg spotka się z Kingą Szlachcic (

Niepokonana w Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) ma szansę na 7 złoty medal. W jutrzejszym finale wagi 60kg spotka się z Kingą Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra). 
 
I edycja MMP Kobiet odbyła się w 2012 roku w Toruniu, a turniej rozgrywany obecnie w Wałczu jest siódmym. Jedyną zawodniczką w historii, która zdobyła komplet złotych medali jest Aneta Rygielska. Pięć tytułów wywalczyła w kategorii 60kg, a jeden w wadze 57kg. W sobotę stanie przed szansą na 7 złoto i jednocześnie podtrzymanie serii wygranych w zawodach U23. 
 
- W dzisiejszym półfinale wygrałam w trzeciej rundzie przez RSC z Marią Jackowską (SKF Boksing Zielona Góra). Walkę kontrolowałam i starałam się pokazać "ładny" boks. Jutro zaboksuje z jej koleżanka klubowa Kinga Szlachcic – mówi Aneta Rygielska, która jest również złotą medalistką Mistrzostw Polski Seniorek 2017, 2018. 
 
Inna pięściarka MKSW Pomorzanin Toruń Milena Zglenicka wystąpi w sobotnim finale wagi 51kg. W MMP zdobyła dotychczas 5 złotych medali, a jedyne srebro miała w 2013 roku. W piątek wygrała z Różą Asanowicz (UKS Boxing Sokółka) 5:0, a finałową rywalką będzie Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz). 
 
O 4 złoto będzie walczyła Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) w kategorii 75kg. Wygrywała wcześniej w 2013, 2016 i 2017 roku. Jutro w finale zmierzy się z Natalią Marczykowską (RKB Boxing Radom). 
 
Pierwsze Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet odbyły się w 2012 roku w Toruniu, a gospodarzami kolejnych były Krynica-Zdrój 2013 i Grudziądz 2014, 2015, 2016 i 2017 rok. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.