poluk.png

Zwycięski pojedynek Damiana Durkacza w drugim meczu z Ukrainą

W okrojonym składzie, spowodowanym kontuzjami, walczyli dziś Polacy z Ukrainą 2 w meczu o 3 miejsce w turnieju o Puchar Lwowa. Biało-Czerwoni przegrali 4:8, a punkty zdobyli Mistrz Polski Damian Durkacz (64kg) i Ukrainiec Ivan Dancha (69kg), który zasilił naszą reprezentację. 
 
- Inaczej sobie wyobrażaliśmy wynik końcowy, ale każdy zostawił serducho i charakter w ringu. Widzimy teraz tak naprawdę, ile przed nami jeszcze pracy jeszcze. Co do walki, cieszę się bardzo, że wygrałem, bo trudno zwyciężyć na terenie własnego przeciwnika. Ale zadowolony jestem jedynie w 60%. Trzeba wracać na salę i poprawiać dalej błędy, których już dawno nie powinno być w moim boksie – mówił Damian Durkacz. 
 
Kontuzje odniesione w meczu z Ukraina 1 sprawiły, że dzisiaj nie boksowali Jakub Słomiński 49kg, Bartosz Gołębiewski 75kg, Mateusz Goiński 81kg i Aleksander Celejewski 91kg. 
 
W składzie na niedzielne spotkanie znaleźli się Marcin Hejosz 56kg, Radomir Obruśniak 60kg, Damian Durkacz 64kg i Adam Kulik +91kg oraz dwaj zagraniczni bokserzy Bułgar Tinko Banabakov 52kg i Ukrainiec Ivan Dancha 69kg. 
 
Ukraina 2 – Polska 8:4 
52kg Andrey Tyshkovets - Tinko Banabakov wygr. Andrey Tyshkovets 
56kg Viacheslav Vetosckin - Marcin Hejosz wygr. Viacheslav Vetosckin 
60kg Stanislav Batiy - Radomir Obruśniak wygr. Stanislav Batiy 
64kg Maksym Voronin - Damian Durkacz wygr. Damian Durkacz 
69kg Denys Pesotsky - Ivan Dancha wygr. Ivan Dancha 
+91kg Andrey Gorodetsky - Adam Kulik wygr. Andrey Gorodetsky 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.