Trudny sprawdzian kadry Biało-Czerwonych we Lwowie

5 złotych medalistów tegorocznych 89. Mistrzostw Polski Seniorów zostało powołanych do reprezentacji Polski na turniej drużynowy we Lwowie. W dniach 13-15.09 Biało-Czerwoni spotkają się w meczach z Kubą, Bułgarią i Ukrainą.

- Spodziewamy się bardzo twardych i niezwykle trudnych pojedynków z wymagającymi przeciwnikami. Na początek sezonu czekają nas ciężkie walki z reprezentantami Kuby, Bułgarii i Ukrainy. Losowanie odbędzie się 12 września, a mecze 13, 14 i 15 września – mówi Jerzy Baraniecki, trener współpracujący z głównym szkoleniowcem kadry Ivanem Juszczenko.

Z grona zawodników powołanych na turniej na Ukrainie, podczas 89. MP w Karlinie złote medale zdobyli Jakub Słomiński w wadze -49kg, Maciej Jóźwik -52kg, Radomir Obruśniak -60kg, Damian Durkacz -64kg i Bartosz Gołębiewski -75kg. Srebrnymi medalistami został Mateusz Goiński w kategorii -75kg (we Lwowie w wadze półciężkiej) i Adam Kulik +91kg.

- Mecze na Ukrainie są dla mnie ważne, wyobrażam sobie jako turniej, w którym każda walka pozwala mi przejść do dalszego etapu. Więc od pierwszego pojedynku pokażę na co stać młodego, ambitnego chłopaka z Polski. Jestem dobrze przygotowany fizycznie i psychicznie, i nie mogę się doczekać pierwszej walki - powiedział Damian Durkacz.

Kadra Biało-Czerwonych

49 KG Jakub Słomiński (KS Wda Świecie)

52 KG Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin)

56 KG Marcin Hejosz (Copacabana Konin)

60 KG Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino)

64 KG Damian Durkacz (KS Spartan Knurów)

69 KG Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów)

75 KG Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce)

81 KG Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin)

91 KG Aleksander Celejewski (Radomiak Radom)

+91KG Adam Kulik (PACO Lublin)

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.