Mecz-bokserski-Polska---Francja-kobiet.jpg

W sobotę trenerski debiut Karoliny Michalczuk – mecz Polek z Francuzkami

Była mistrzyni świata i 2-krotna mistrzyni Europy Karolina Michalczuk w najbliższą sobotę (8 września, g. 18:00) zadebiutuje w roli trenerki reprezentacji Biało-Czerwonych. Na ringu w Bytomiu Polki w meczu towarzyskim zmierzą się z Francją.

- Wierzę, że każda z naszych zawodniczek wejdzie do ringu aby pokazać dobry i skuteczny boks. Nie tylko po to by przetrwać, ale żeby wygrać swoją walkę. Czeka nas sporo wspólnej pracy, a cel jest znany i oczywisty - sukcesy na igrzyskach olimpijskich w Tokio - mówi Karolina Michalczuk, która kilka dni temu oficjalnie została trenerką kadry narodowej.

W Gliwicach trwa zgrupowanie reprezentacji, w sobotę mecz z Francją, a następnie Mistrzostwa Śląska z wieloma zagranicznymi reprezentacjami. Później kolejne zgrupowania m.in. w Karpaczu, do tego start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski... Kadrowiczki nie będą próżnować przed główną imprezą sezonu.

- Chcemy optymalnie przygotować się do listopadowych Mistrzostwach Świata w New Delhi. W Indiach w 2006 roku zostałam wicemistrzynią świata i teraz marzę o medalach swych podopiecznych. Dziewczyny mają umiejętności, mają potencjał, ale na razie są takie nieco uśpione. Postaramy się z naszym sztabem je odpowiednio przygotowań sportowo i mentalnie. Chcemy żeby polski boks kobiecy znów należał do światowej czołówki - zapewniła nowa trenerka.

Codzienny rozruch na obozie reprezentacji rozpoczyna się o g. 7:00 rano. - Dziewczyny mają zajęte całe dnie. Wczoraj przed południem odbywały się walki sparingowe, a w godzinach popołudniowych biegały sprinty na bieżni - dodała Karolina Michalczuk.

Skład reprezentacji Polski:

-48kg Adriana Marczewska (Boxing Zielona Góra)

-51kg Sandra Drabik (Boxing Kielce), Milena Zglenicka (Pomorzanin Toruń)

-54kg Laura Grzyb (GB Tarnów)

-57kg Sandra Kruk (OZB Warmińsko-Mazurskie), Anna Góralska (Korona Wałcz)

-60kg Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń)

-64kg Natalia Barbusińska (Spartakus Szczecin)

-69kg Karolina Koszewska (Legia Warszawa)

-75kg Elżbieta Wójcik (Róża Karlino)

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.