Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: siostry Mięgoć w finale

Siostry Andżelika Mięgoć (48 kg) oraz Kinga Mięgoć (50 kg) z klubu Imperium Boxing Wałbrzych awansowały do piątkowych finałów 21 Mistrzostw Polski Seniorek. Turniej odbywa się w Wałbrzychu. Dzisiaj wieczorem zostali wyłonieni także kolejni finaliści 92 Mistrzostw Polski Seniorów. Transmisja z decydujących pojedynków w TVP Sport.

Andżelika Mięgoć w 2 rundzie wygrała z Zofią Sobotowską (Niestowarzyszona), zaś Kinga Mięgoć pokonała Annę Olczak (Akademia Walki Warszawa) 5:0. W pojedynkach o złote medale w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Aqua Zdrój” Andżelika spotka się z Natalią Rok (Pomorzanin Toruń), a Kinga z Nikola Kaczmarek (Prosna Kalisz).

Oprócz Natalii Rok, walkowerem zwyciężyła inna kadrowiczka, startująca w wadze 63 kg Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń). O tytuł mistrzowski będzie boksować Roksaną Lechoszest (Stal Stalowa Wola Boxing Team). Do finału kat. 66 kg dotarły Wiktoria Tereszczak (Ring Bielsko-Biała) i Kamila Kapuścińska (Start Włocławek).

Niespodzianek nie było w półfinałach wagi do 70 kg. Najstarsza uczestniczka mistrzostw, utytułowana 39-letnia Karolina Koszewska (Warzawska Szkoła Boksu) wygrała z Aleksandrą Kisiel (Box Garda Marki) 5:0 (u wszystkich sędziów 30:24), a uznawana za wielką nadzieję pięścirka młodego pokolenia Daria Parada (Skorpion Szczecin) pokonała Oliwię Załuskę (Carbo Gliwice) 5:0.

Wieczorem obejrzeliśmy też 6 walk w 1/2 finału MP mężczyzn. Mistrz Polski kategorii 69 kg, a obecnie rywalizujący w 71 kg Dominik Kida (Wisłok Rzeszów) przegrał z Łukaszem Niemczykiem (Champion Chojnów) 0:5. Finałowym przeciwnikiem będzie Daniel Piotrowski (Skorpion Szczecin).

Broniący tytułu w 75 kg Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce) pewnie wypunktował Kamila Urbańskiego (Boxing Team Gosiewski Wrocław), a po wyrównanym starciu Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) wygrał z Rafałem Perczyńskim (Sako Gdańsk) 3:2.

W wadze półciężkiej (80 kg) 32-letni Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) okazał się lepszy od Piotra Szczukowskiego (Sako Gdańsk) – RSC 3, a Alan Boruta (Boxing Team Gosiewski Wrocław) od Damiana Cieślika (Stara Szkoła Boksu Lublin) 4:1.

W piątek, 19 listopada o g. 11:00 odbędzie się 5 walk finałowych kobiet i 4 mężczyzn. Natomiast od 16:15 rozegranych zostanie 7 pojedynków kobiet o złoto i od 19:00 – 9 walk mężczyzn o złoto.