ME Juniorek: Weronika Bochen w finale! Efektowna wygrana Polki!

Zaledwie kilkudziesięciu sekund potrzebowała Weronika Bochen (+81 kg), by awansować do wielkiego finału Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów w czarnogórskiej Budvie. Dziś pokonała przez RSC w 1 rundzie Ukrainkę Ninę Karpenko. Brązowe medale wywalczyły Nicola Prymaczenko (52 kg) i Barbara Marcinkowska (70 kg).

Dysponująca bardzo dobrymi warunkami fizycznymi Weronika Bochen od początku przypuściła frontalny atak. I już po 30 sekandach Ukrainka Karpenko była po raz pierwszy liczona. Po chwili pięściarka Berej Boxing Lublin znów zdecydowanie ruszyła na rywalkę, jej ciosy dochodziły celu, a sędzia ponownie liczył i niewiele po ponad minucie zakończył pojedynek.
 
O złoty medal reprezentantka Polski zmierzy się z Rosjanką Tatianą Bogdanovą, która pokonała przed czasem Litwinkę Kamile Angliskaite. Walka zakończyła się w końcówce 3 rundy.
 
Weronika Bochen ma już zapewnione srebro, a przed nią szansa na złoto. Z brązowymi medalami do Polski wrócą Nicola Prymaczenko (52 kg, Legionowska Akademia Sportów Walki) i Barbara Marcinkowska (70 kg, Pomorzanin Toruń).
 
W czwartkowych półfinałach Nikola Prymaczenko przegrała z Turczynką Gamze Soguksu 0:5 (28-29, 28-29, 27-30, 27-30, 27-30). Najbardziej wyrównana była druga runda, w której naszej zawodniczka uległa minimalnie przeciwniczce 2:3.
 
Młodzieżowe Wicemistrzyni Świata U19 z Kielc Barbara Marcinkowska stoczyła bardzo trudną walkę z Rosjanką Anastasiią Demurchian i przegrała 0:5 - 27-30 na kartach wszystkich sędziów.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.