Młodzieżowe MP: Beniamin Zarzeczny i Arkadiusz Zakharyan w finale wagi 63 kg

Beniamin Zarzeczny i Arkadiusz Zakharyan awansowali do finału wagi 63 kg odbywający się w Wałczu Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W dzisiejszych walkach półfinałowych Beniamin Zarzeczny wygrał z Danielem Dołowym 5:0, a Arkadiusz Zakharyan z Jakubem Szydełko 4:1.

Przed czasem kończyły się pojedynki w 1/2 finału w kategorii 52 kg – Emilian Dudajek pokonał w 2 rundzie (RSC) Łukasza Pichalaka, a Damian Nicpoń w 3 rundzie (AB) Michała Stępniaka.

Bardzo szybkie zwycięstwo odniosła również Karolina Ampulska (54 kg), która w 2 rundzie (RSC) wygrała z Weroniką Ślesicką. Jej finałową rywalką będzie Kinga Kawka, która wypunktowała Patrycję Borkowską.

Interesująco zapowiada się także walka o złoto m.in. w kat. 51 kg pomiędzy broniącą tytułu Wiktorią Rogalińską i Kingą Mięgoć. Wcześniej Kinga Mięgoć startowała w jednej wadze (48 kg) ze swoją siostrą Angeliką Mięgoć. Teraz zdecydowała się wystąpić w wyższej kategorii, a w półfinale triumfowała przez RSC w 2 rundzie.

Szansę na kolejny złoty medal MMP będzie miała m.in. Maria Jackowska (60 kg). W piątkowym półfinale pokonała Anastazję Michałek 5:0, a o mistrzostwo powalczy z Wanessą Orczyk, która wróciła po przerwie do pięściarstwa.

W II serii wygrywały m.in. Karolina Tracz (57 kg) i Wiktoria Tereszczak (69 kg). O złoto będą walczyły – z Izabelą Rozkoszek i Adrianną Jędrzejczyk.

W wadze 69 kg mężczyzn doszło do ciekawego boju bardziej doświadczonego Mikołaja Tobery z młodszym Oliwierem Zamojskim. Zwyciężył Mikołaj Tobera, który był już nawet Mistrzem Polski Seniorów. O złoto zmierzy się z Danielem Piotrowskim.

W 1/2 finału kategorii 91 kg Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców Mateusz Bereźnicki pokonał Macieja Suchwałko 5:0. W finale brązowy medalista tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 spotka się z Adamem Klebanem, który wygrał z Bartłomiejem Siwińskim 3:2.