Wojskowe MŚ: efektowna wygrana i medal dla Sandry Drabik!

 
Sandra Drabik zdobywała medale Mistrzostw Europy, Igrzysk Europejskich i Mistrzostw Unii Europejskiej, a teraz do bogatej kolekcji dołoży krążek z Wojskowych Mistrzostw Świata. Dziś w Moskwie odniosła efektowne zwycięstwo w ćwierćfinale wagi 51 kg i zobaczymy ją na podium, podobnie jak Agatę Kaczmarską (75 kg).
 
Rywalką kielczanki we wtorkowe przedpołudnie była Miss Nurnaher z Bangladeszu. Od początku zarysowała się bardzo wyraźna przewaga Polki, która wyprowadzała mnóstwo kombinacji, sporo uderzała m.in. na korpus. Po 90 sekundach Azjatka po raz pierwszy był liczona przez sędzinę.
 
Druga runda znów zdecydowanie dla Sandry Drabik. W ostatniej jej minucie pięściarka z Bangladeusz aż 3-krotnie była liczona i niemal równo z gongiem pojedynek został przedwcześnie zakończony.
 
W półfinale przeciwniczką Sandry Drabik będzie Włoszka Giordana Sorrentino, która w ćwierćfinale pokonała Jaelle Du Coeur Essele (Kongo). I Drabik, i Sorrentino uczestniczyły w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
 
Nasze reprezentantki - Sandra Drabik (51 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg) będą walczyły o awans do finału 58 Wojskowych Mistrzostw Świata w czwartek, 23 września. W eliminacjach nieznaczne porażki na punkty ponieśli Jakub Słomiński (49 kg) i Mateusz Polski (69 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.