Wiktoria Rogalińska najlepszą seniorką Międzynarodowych Mistrzostw Śląska

Wiktoria Rogalińska (52 kg) została wybrana najlepszą seniorką Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach. W kadetkach wyróżnienie otrzymała Norweżka Julie Enge (57 kg) i w juniorkach Niemka Maria-Elena Avram (50 kg).

Wiktoria Rogalińska w finale pokonała Francuzkę Romane Moulai 3:2 i tym samym zrewanżowała się za ćwierćfinałową porażkę podczas czerwcowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 w Roseto degli Abruzzi we Włoszech.

Wcześniej w MM Śląska Kobiet Wiktoria Rogalińska wygrała z Agnieszką Krzon i Kingą Mięgoć 5:0.

Zaledwie kilka dni przed zawodami w Gliwicach Wiktoria Rogalińska przegrała z utytułowaną Sandrą Drabik, Olimpijką z Tokio, na gali Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland - Suzuki Boxing Night PRO 7 w Kielcach.

Wiktoria Rogalińska, która rok temu zdobyła złoto Mistrzostw Polski Seniorek i Młodzieżowców, zdobywa doświadczenie w seniorskiej reprezentacji prowadzonej przez trenerką Karolinę Michalczuk. W tym roku startowała już m.in. w turniejach międzynarodowych w tureckim Stambule i czeskim Ústí nad Łabą.

Wyróżnione w Gliwicach Julie Enge i Maria-Elena Avram, podobnie jak Wiktoria Rogalińska, sięgnęły po złote medale. Kadetka Enge w finale 57 kg pokonała Czeszkę Katrinę Ivanovą 4:1, a juniorka Avram w finale 50 kg wygrała z Norweżką Jenny Simonsen 5:0.