W dzisiejszej walce półfinałowej turnieju Istanbul Bosphorus Sandra Kruk (57 kg) przegrała na punkty z Rumunką Claudią Nechitą. Polka zdobyła brązowy medal. Wcześniej na stambulskim ringu nasza reprezentantka pokonała na punkty po 3:2 Malienne Fatovmata

W dzisiejszej walce półfinałowej turnieju Istanbul Bosphorus Sandra Kruk (57 kg) przegrała na punkty z Rumunką Claudią Nechitą. Polka zdobyła brązowy medal.

Wcześniej na stambulskim ringu nasza reprezentantka pokonała na punkty po 3:2 Malienne Fatovmata z Mali i Sonię Lather z Indii.
 
31-letnia Sandra Kruk jest Wicemistrzynią Świata z 2012 roku, brązową medalistką Mistrzostw Europy z 2019 roku i 4-krotną medalistką Mistrzostw Unii Europejskiej. Złoto zdobyła w 2011 roku w Katowicach.
 
Sandra Kruk i jej dzisiejsza rywalka Claudia Nechita walczą w kwalifikacjach olimpijskich o awans na Igrzyska w Tokio. Rok temu w Londynie w pierwszych walkach Polka wygrała z Greczynką Foteini Pleą, a Rumunka z Węgierką Szabiną Szucs.
 
W czerwcu w 1/8 finału kwalifikacji, które zostaną dokończone w Paryżu, Sandra Kruk spotka się z Bułgarką Stanimirą Petrovą, a Claudia Nechita z Niemką Ornellą Wachner.
 
Pięściarki z Polski i Rumnii są w innych połówkach drabinki, dlatego do ich walki mogłby dojść w finale.
 
Sandra Kruk od kilkunastu lat z sukcesami walczy na krajowych i międzynarodowych ringach. Już w debiucie w MŚ w 2010 roku doszła do ćwierćfinału wagi 57 kg.
 
Po raz pierwszy walczy o awans olimpijski. - To są pierwsze kwalifikacje, w których uczestniczę, ponieważ moja kategoria wagowa znalazła się dopiero na tegorocznych Igrzyskach – mówiła Sandra Kruk, która pochodzi z niewielkiego Krosna pod Pasłękiem, a od kilku lat mieszka w Olsztynie i służy w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Jej trenerem i mężem jest Ariel Kruk, a w kadrze narodowej trenerką Karolina Michalczuk.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.