Istanbul Bosphorus: zwycięstwa Marczykowskiej, Kaczmarskiej, Drabik, Rogalińskiej i Kruk

We wtorek na ringu w Stambule zaprezentowały się 4 podopieczne trenerki głównej Karoliny Michalczuk i trenera współpracującego z PZB Krzysztofa Góreckiego. W pojedynkach 1/8 finału Natalia Marczykowska wygrała z Azerką Meryem Huner Cebrayilovą, zaś Agata Kaczmarska z Algierką Chaib Ichrak. Obie Polki są już w najlepszej ósemce kat. 69 i 75 kg.

Niestety do ćwierćfinału nie awansowały dwie inne nasze zawodniczki. Karolina Koszewska przegrała z Rosjanką Darimą Sandakovą, a Elżbieta Wójcik z Marokanką Rabab El Khalfi.
 
Do zawodów w Stambule zgłoszony został także Łukasz Zyguła (69 kg), który w 1/16 finału spotkał się z Azerem Nabi Isgandakovem. Polski bokser przegrał na punkty.
 
Z kolei w środowych pojedynkach zwycięstwa odniosły Sandra Drabik, Wiktoria Rogalińska (obie 51 kg) i Sandra Kruk (57 kg) i awansowały do 1/4 finału turnieju Istanbul Bosphorus. W mocno obsadzonych zawodach Polki wygrały już 5 pojedynków.
 
W dzisiejszych pojedynkach zakończonych werdyktami punktowymi Sandra Drabik pokonała Serbkę Ninę Radovanović, w tej samej wadze Wiktoria Rogalińska zwyciężyła w walce z Ukrainką Yaroslavą Marynchuk, a Sandra Kruk wygrała z reprezentantką Mali Malienne Fatovmata. Wczoraj triumfowały też Natalia Marczykowska i Agata Kaczmarska.
 
W środowych walkach nie powiodło się Karolinie Tracz (57 kg) i Anecie Rygielskiej (60 kg), które przegrały po 3 rundach odpowiednio z Rosjanką Darią Abramovą (Rosja) i Algierką Imane Khelif.
 
Jutro pojedynki Polek o medale turnieju w Stambule. Sandra Drabik spotka się z Turczynką Busenaz Cakiroglu, Wiktoria Rogalińska z Angeliną Lukas z Kazachstanu, Sandra Kruk z Sonią Lather z Indii, Natalia Marczykowska z Ukrainką Yulią Stoiko i Agata Kaczmarska z Valentiną Khalzovą z Kazachstanu. W biało-czerwonym narożniku są Karolina Michalczuk i Krzysztof Górecki.
 
Podczas Mistrzostw Świata w 2019 roku Busenaz Cakiroglu zdobyła srebrny medal w wadze 51 kg, zaś w MŚ w 2016 roku złoto wywalczyła Vallentina Khalzova w kat. 69 kg.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.