Jakub Domurad: forma na Mistrzostwa Świata będzie jak nigdy

- Forma na Mistrzostwa Świata (Youth) w Kielcach będzie jak nigdy – mówi Jakub Domurad (+91 kg), który w znakomitym stylu zwyciężył w XVI Memoriale Danasa Pozniakasa. Na ringu w Wilnie złoty medal zdobył także Sebastian Kusz (81 kg).

Po zajęciu 2 miejsca w Pucharze Branderburgii w Blossin koło Berlina, w minionym tygodniu reprezentant Polski wywalczył złoto w litewskim turnieju. Obie walki wygrał w 1 rundzie!

 
- W Wilnie czułem się o wiele lepiej niż w Niemczech, mimo że i tam wygrałem 2 walki, a 1 przegrałem – powiedział Jakub Domurad, który w Blossin rywalizował z zawodnikami gospodarzy - pokonał Amina Ouchaou i Olega Ferticha, a przegrał z Nikitą Putilovem. – Stoczyłem też pojedynek sparingowy, który byłby na moją korzyść gdyby był punktowany – dodał pięściarz, który w maju skończy 19 lat.
 
Natomiast w Wilnie, w zawodach pamięci Mistrza Olimpijskiego z Meksyku Danasa Pozniakasa, wygrał efektownie z Estończykiem Mario Erjazovem i z Litwinem Nojusem Ivanauskasem. Polak zwyciężał równo z końcem pierwszej rundy i w półfinale i w finale.
 
- Przeważałem pod każdym względem, byłem silniejszy, szybszy i naprawdę świetnie mi się boksowało na Litwie. W Niemczech miałem więcej rund, ale tutaj w Wilnie triumfowałem bardzo przekonywująco – mówił Kuba Domurad, którego trenerem w klubie jest Arkadiusz Żurawski, a w reprezentacji Dariusz Kochanowski.
 
Wychowanek Gardy Bełchatów już 4 rok występuje barwach tego klubu. W ubiegłym roku osiągnął ćwierćfinał Mistrzostw Europy Juniorów w czarnogórskiej Budvie, a teraz przygotowuje się do kwietniowych Mistrzostw Świata w Kielcach.
 
- Forma jest coraz lepsza i zmierzamy w dobrym kierunku. Jestem przekonany, że dyspozycja na Mistrzostwa Świata będzie jak nigdy – zapowiedział Jakub Domurad.
 
Tak jak wspomnieliśmy złoto w Wilnie zdobył też Sebastian Kusz, który wcześniej triumfował w Pucharze Branderburgii. Jakub Krzpiet (52 kg), Marcel Materla (56 kg) i Paweł Sulecki (60 kg) wywalczyli srebrne krążki na Litwie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.