Memoriał Danasa Pozniakasa: Sebastian Kusz i Jakub Domurad ze złotymi medalami

Sebastian Kusz (81 kg) i Jakub Domurad (+91kg) zdobyli złote medale, a Jakub Krzpiet (52 kg), Marcel Materla (56 kg) i Paweł Sulecki (60 kg) wywalczyli srebrne krążki w zakończonym dzisiaj XVI Memoriale Danasa Pozniakasa w Wilnie. Gratulacje dla polskich juniorów, trenera reprezentacji Dariusza Kochanowskiego i szkoleniowców klubowych.

Na miano najlepszego zawodnika litewskiego turnieju zapracował Jakub Domurad (+91 kg), który w sobotnim finale znokautował w 1 rundzie boksera gospodarzy Nojusa Ivanauskasa. To był ciężki nokaut równo z gongiem. Sędzia rozpoczął liczenie, ale szybko je przerwał, bowiem Litwin nie był w stanie się podnieść.
 
Obie walki na ringu w Wilnie Jakub Domurad wygrał w 1 rundzie – w półfinale także równo po 3 minutach pokonał Estończyka Mario Erjazova.
 
W sobotnim finale zwycięstwo odniósł także Sebastian Kusz (81 kg), który pokonał na punkty pięściarza gospodarzy Gabrieliusa Savickasa.
 
Do zawodów pamięci Danasa Pozniakasa, mistrza olimpijskiego z 1968 roku i 3-krotnego Mistrza Europy, zgłoszonych było 5 reprezentantów Polski i wszyscy przebili się do finałów. Srebrne medale zdobyli Jakub Krzpiet, Marcel Materla i Paweł Sulecki. Krzpiet i Sulęcki przegrywali z Hiszpanami, odpowiednio Juanem Pantoją i Salvadorem Floresem, a Materla z Łotyszem Matveijsem Prokudinsem.
 
Za niecałe miesiąc nasi bokserzy będą walczyli w historycznym wydarzeniu w naszym pięściarstwie - Mistrzostwach Świata (Youth) w Kielcach.
 
- Już w poniedziałek rozpoczynamy kolejne zgrupowanie w COS Wałcz, aby wypracować świetną formę na MŚ w Polsce – powiedział trener Dariusz Kochanowski.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.