Paweł Brach: mój seniorski chrzest w Lublinie

- Mój seniorski chrzest będzie miał miejsce w sobotę podczas „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” w Lublinie – mówi Paweł Brach (BKS Radomiak Radom), który w kategorii do 57 kg spotka się z Wicemistrzem Rosji Dimitriiem Shipovskiim.

W karcie walk gali boksu olimpijskiego, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i firmę Suzuki Motor Poland, nastąpiła zmiana w pojedynkach wagi 57 kg – Mistrz Polski Jarosław Iwanow zmierzy się z Rosjaninem Wsevoldem Shumkovem, a Wicemistrz Polski Paweł Brach z Dimitriiem Shipovskiim.
 
- Pierwotna walka z rutynowanym Edgarasem Skurdelisem miała być starciem młodości z doświadczeniem. Litwin to zawodnik być może trochę mocniejszy fizycznie, bo ja w tej kategorii jestem od zaledwie kilku miesięcy. Ale wierzę, że byłbym od niego szybszy i sprytniejszy. Po zmianie boksuję z rok starszym Dimitriiem Shipovskiim. Sparowałem z nim w COS OPO we Władysławowie i nie ulega wątpliwości, że jest bardzo mocnym rywalem – powiedział Paweł Brach.
 
19-letni radomianin rozpoczyna seniorską karierę, a do tej pory stoczył 8 walk w krajowej elicie. Na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” sparuje z zagranicznymi rywalami, m.in. z pierwszą reprezentacją Rosji.
 
- Czekam na seniorski chrzest na „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Cieszę się, że moja walka rozpoczyna część telewizyjną gali. W ogóle uważam, że takie wydarzenia to super inicjatywy w boksie olimpijskim. Wystąpię na jednym ringu i będę mógł obserwować mistrzów świata i Europy – dodał Paweł Brach.
 
Reprezentant Polski jest bardzo zadowolony ze współpracy z głównym selekcjonerem naszej reprezentacji Białorusinem Valery Korniłowem.
 
- Treningi są bardzo wyczerpujące, ale wychodząc z sali czuje się ogromną satysfakcję z wykonanej  pracy. Można zauważyć, że trener Korniłow bardzo wysoko stawia poprzeczkę już na treningach. U szkoleniowca nie ma dla nikogo taryfy ulgowej. W pełni zaufałem trenerowi i mam nadzieję, że pod okiem pana Korniłowa osiągnę duży sukces – zaznaczył.
 
Podczas międzynarodowego wydarzenia, które uświetni prezydent AIBA Umar Kremlov, wystąpi liczna grupa polskich zawodników, m.in. Damian Durkacz 63 kg, Mateusz Goiński 75 kg, Daniel Adamiec 81 kg, Tomasz Niedźwiecki 91 kg, Oskar Safarian +91 kg.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.