Daria Parada zmieni kategorię wagową po Mistrzostwach Świata w Kielcach

Po kwietniowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Kielcach kategorię wagową z 75 kg na 69 kg zmieni Daria Parada. Szczecinianka jest Mistrzynią Europy Juniorek z 2020 roku i Mistrzynią Europy Kadetek z 2018 roku.

- Plany zakładają zejście do kategorii półśredniej, aczkolwiek do Mistrzostw Świata zostaję w obecnej wadze, czyli średniej – mówi Daria Parada (Skorpion Szczecin), która w niedalekiej przyszłości ma szansę zastąpić w seniorskiej reprezentacji Karolinę Łukasik.
 
Zawodniczka Żoliborskiej Szkoły Boksu w czwartek 7 stycznia skończyła 39 lat, ale wciąż jest w bardzo dobrej formie i ma wielką szansę zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Zobaczymy kto później będzie liderką kadry narodowej w wadze do 69 kg. Jedną z kandydatek jest Daria Parada.
 
- Wraz z trenerami uważamy, że w niższej kategorii będę mogła lepiej wykorzystać warunki fizyczne. Mam nadzieję, że dużo nauczę się od Karoliny i zdobędę doświadczenie. Z pewnością obie zyskamy na współpracy – dodała 18-letnia Daria Parada (ur. 5 sierpnia 2002 roku).
 
Od 8 stycznia reprezentacja Biało-Czerwonych trenuje na pierwszym tegorocznym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Główna trenerka Karolina Michalczuk współpracuje z trenerem Krzysztofem Góreckim i fizjoterapeutą Sławomirem Danajem.
 
W kadrze znalazły się: 51 kg Sandra Drabik, Wiktoria Rogalińska, 54 kg Angelika Krysztoforska, Karolina Ampulska, 57 kg Sandra Kruk, Żaklina Kociołek, Karolina Tracz, 60 kg Monika Serafin, 64 kg Julia Kaleta, 69 kg Karolina Koszewska, Daria Parada, Natalia Marczykowska i 75 kg Elżbieta Wójcik, Agata Kaczmarska.
 
W gronie powołanych jest m.in. 18-letnia Karolina Ampulska (ur. 13 lutego 2002 roku), złota i srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Grudziądzu w wadze 57 kg Karolina Tracz i Żaklina Kociołek, czy też nowo kreowana Mistrzyni Polski Seniorek wagi 54 kg Wiktoria Rogalińska i Wicemistrzyni Polski kategorii 60 kg Monika Serafin. Jest też srebrna medalistka MP 64 kg Julia Kaleta.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.