Tomasz Dylak: Mistrzostwa Świata w Kielcach to niesamowita motywacja

- Nikogo nie trzeba motywować na Mistrzostwa Świata w Kielcach. Dziewczyny są psychicznie przygotowana na łączenie nauki z przygotowaniami do turnieju – zapewnia Tomasz Dylak, trener reprezentacji juniorek.

Wspaniałym sukcesem Polek zakończyły się Mistrzostwa Europy w czarnogórskiej Budvie. Złote medale zdobyły Alexas Kubicki (51 kg) i Daria Parada (75 kg), srebrny Izabela Rozkoszek (57kg), a brązowe Natalia Kuczewska (48 kg), Julia Szeremeta (60 kg) i Barbara Marcinkowska (69 kg).
 
- W styczniu dziewczyny zaczynają przygotowania do Mistrzostw Świata w Kielcach. Spotykamy się 25 stycznia w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, gdzie przez 2 tygodnie pracować będziemy głównie nad siłą, kondycją i techniką bokserską. Na zgrupowaniach będzie więcej dziewczyn, niż dotychczas, ponieważ w naszej kadrze narodowej do MŚ będą trzy roczniki, tj: 2002, 2003 i 2004. A kolejny obóz już na przełomie lutego i marca – powiedział selekcjoner Tomasz Dylak, którego współpracownikami w reprezentacji są Adam Spiecha i Jakub Sawicki.
 
Aż 4 polskie medalistki ME w Budvie urodziły się w 2003 roku (Alexas Kubicki, Natalia Kuczewska, Julia Szeremeta i Barbara Marcinkowska), więc na kolejny sezon pozostają w gronie juniorek. W MŚJ w Kielcach mogą wystąpić także pięściarki z 2002 roczniki – Daria Parada i Izabela Rozkoszek.
 
- MŚ Juniorek w Kielcach przełożono z powodu pandemii koronawirusa z 2020 na 2021 rok, dlatego mają boksować tylko „stare” roczniki - 2002 i 2003.
 
- Niestety ten rocznik nie ma możliwości startu. Postanowiono, że Mistrzostwa Świata odbędą się w "starych" rocznikach czyli 2002 i 2003. Najstarsze dziewczyny mają w tym roku m.in. egzaminy maturalne, jedna żadna nie zgłosiła rezygnacji z walki o miejsce w reprezentacji Polski. Zawodniczki wiedzą, że MŚJ są bardzo ważną imprezą i są przygotowane na łączenie nauki z przygotowaniami – przyznał trener Tomasz Dylak.
 
Kwietniowe MŚJ będą pożegnaniem z kategorią juniorek dla pięściarek, który już w tym roku mogą walczyć w grupie młodzieżowej. – W drugiej części sezonu mają odbyć się Mistrzostwa Europy Juniorek i wtedy wystartują zawodniczki z roczników 2003 i 2004 – dodał szkoleniowiec kadry narodowej Biało-Czerwonych.
 
MŚ Juniorów i Juniorek to jedna z największych imprez w historii organizowana przez Polski Związek Bokserski.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.