Izabela Rozkoszek: sezon był krótki, ale okazał się bardzo udany

- Turniejów nie było zbyt wiele, ale w najważniejszych odniosłam sukcesy. Zdobyłam  Wicemistrzostwo Europy Juniorek i Mistrzostwo Polski Juniorek. To był najlepszy sezon w mojej karierze – mówi Izabela Rozkoszek (Garda Gierałtowice), która z powodzeniem startuje w kategoriach do 57 kg i 60 kg.

Izabela Rozkoszek, która w poniedziałek 28 grudnia skończyła 18 lat, jest uczennicą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach, a boks trenuje od 2017 roku. W czarnogórskiej Budvie zadebiutowała w ME i od razu dotarła do finału.
 
- Nigdy wcześniej nie walczyłam w tak dużych zawodach. Stoczyłam trzy dobre pojedynki, zdobyłam srebrny krążek, więc wspomnienia są znakomite. Ćwierćfinał z Ukrainką Yuliią Honcharenko był dla mnie ciężki pod względem psychicznym, ponieważ od tej walki zależało, czy wrócę do do domu z medalem – powiedziała reprezentantka Polski.
 
Ale na półfinale pięściarka Gardy Gierałtowice nie poprzestała. W drugim występie Polka wygrała z Rosjanką Aliną Kantemirową. Dopiero w finale uległa zawodniczce gospodarzy Bojanie Gojković.
 
- Wszyscy zapewne spodziewali się, że Rosjanka zwycięży i powalczy w finale, a tymczasem to ja okazałam się lepsza. Okazałam się „czarnym koniem” turnieju mistrzowskiego i zrobiłam duże wrażenie na obserwatorach. A co do finału, musiałabym wygrać przed czasem, aby móc pokonać Czarnogórkę Gojković – dodała Izabela Rozkoszek.
 
Wkrótce po Mistrzostwach Europy podopieczna trenera Adama Spiechy (w klubie trenerami są też Grzegorz Mikulski i Piotr Zyzik, a głównym selekcjonerem reprezentacji Tomasz Dylak) wywalczyła też złoto w wadze 60 kg podczas MP Juniorek w Sokółce.
 
- W półfinale pokonałam w 2 rundzie przez RSC Annę Jałochę, a w finale wygrałam z Dagmarą Kaliszan 4:1. To właśnie dzięki wcześniejszej wygranej rywalizacji krajowej z Dagmarą i Julią Szeremetą mogłam reprezentować Polskę w wadze 57 kg w Mistrzostwach Europy. Obie kategorie mi odpowiadają. W tej niższej triumfowałam w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Gliwicach – przyznała Iza Rozkoszek, której wyjazd na MP na Podlasie był współfinansowany przez Gminę Gierałtowice.
 
Sukcesy międzynarodowe i krajowe sprawiły, że młoda zawodniczka miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu w Ministerstwie Sportu z Sekretarz Stanu Anną Krupką. Z panią minister spotkali się też Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego, i złote medalistki ME Juniorek Alexas Kubicki i Daria Parada. Izabela Rozkoszek została uhonorowana również przez Leszka Żogałę, wójta gminy Gierałtowice (powiat gliwicki).
 
- Jestem mocno zmotywowana do kontynuowania treningów, a najbliższym celem jest udany start w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w kwietniu w Kielcach – mówiła pięściarka, która ma w dorobku także srebro MP Juniorek 2019 w wadze 51 kg i brąz MP Kadetek 2018 w wadze 48 kg.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.