ME Juniorów: Rozkoszek i Parada powalczą o złoto, brąz Marcinkowskiej

Pięściarki Izabela Rozkoszek (57 kg) i Daria Parada (75 kg) awansowały do niedzielnych finałów Mistrzostw Europy Juniorów w czarnogórskiej Budvie. W sobotę porażki doznała Barbara Marcinkowska (69 kg) - zdobyła brązowy medal.

W pojedynkach półfinałowych obie Polki wygrały jednogłośnie na punkty: Izabela Rozkoszek (Garda Gierałtowice) z Rosjanką Aliną Kantemirową, zaś Daria Parada (Skorpion Szczecin) z Ukrainką Raisą Piskun. Z kolei Barbara Marcinkowska (Pomorzanin Toruń) uległa niejednogłośnie Rosjance Anastazji Czulewej.
 
O złote medale będą walczyć w sumie trzy zawodniczki głównego trenera reprezentacji Tomasza Dylaka (asystentem jest Adam Spiecha), bowiem już w piątek do finału zakwalifikowała się Alexas Kubicki (51 kg, Carbo Gliwice).
 
W decydujących starciach Alexas Kubicki zmierzy się z Rosjanką Anastazją Kirienko, Izabela Rozkoszek z Czarnogórką Bojaną Gojkovic, a Daria Parada z Rosjanką Margaritą Zujewą, którą pokonała w finale ME kadetów w 2018 roku.
 
Oprócz Barbary Marcinkowskiej, brąz w Budvie zdobyły: Natalia Kuczewska (48 kg, Mazur Ełk) i Julia Szeremeta (60 kg, Paco Lublin).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.