Mistrzostwa Polski w Wałczu: Damian Knyba znów wygrywa przed czasem

Damian Knyba z BSB Astoria Bydgoszcz wygrał już dwie walki przed czasem na ringu w Wałczu i awansował do półfinału kategorii superciężkiej 91 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów.

Po zwycięstwie w eliminacjach przez RSC 2 ze Szczepanem Szmydem z ZKS Stal Rzeszów, dziś w ćwierćfinale Damian Knyba pokonał również w drugiej rundzie (poddanie) Ryszarda Skowrona z BBB Serca Krakowa. W walce o finał jego przeciwnikiem będzie kadrowicz Adam Kulik (Stara Szkoła Boksu Lublin), który w środę wypunktował 5:0 Tomasza Bigusa (BKS Concordia Knurów).

W drugim pojedynku półfinałowym broniący tytułu Oskar Safarian z BKS Concordii Knurów zmierzy się z Kamilem Przychodzkim z Legia Fight Club Warszawa.

W pierwszej serii środowych walk wyłoniono także medalistów w innych wagach: 57 kg Paweł Brach (BKS Radomiak Radom) – Sebastian Ptak (UKS Morsy Dębica), broniący tytułu Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków) – Konrad Czajkowski (MKB Energetyka Lubin), 69 kg Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) – Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń), Michał Jarliński (KB Champion Włocławek) – Dominik Kida (RKB Wisłok Rzeszów), 81 kg Wiktor Szadkowski (Stara Szkoła Boksu Lublin) – Piotr Szczukowski (KS SAKO Gdańsk), Daniel Adamiec  (KKB RUSHH Kielce) – Jan Lauk (KSW Shark Łódź).

Wyróżnia się m.in. Dominik Kida, który już wyeliminował Marcina Latochę (KB Karlino) i Adriana Krukowskiego (MKB Mazur Ełk).

Rozegrane zostały także walki półfinałowe kobiet. Niespodzianek nie było i do finałów awansowały m.in. Sandra Drabik z Kck Boxing Kielce i Natalia Rok MKSW Pomorzanin Toruń w wadze 51 kg, Aneta Rygielska z MKSW Pomorzanin Toruń i Monika Serafin z 06 Kleofas AZS AWF Katowice w wadze 60 kg oraz Karolina Koszewska z Żoliborskiej Szkoły Boksu i Natalia Marczykowska z RKB Boxing Radom w kategorii 69 kg.

W serii wieczornej ćwierćfinałowe zwycięstwa odnosili faworyci m.in. Mateusz Polski (KB Karlino) i Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) 63 kg, Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce) i Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) 75 kg, Tomasz Niedźwiecki (RUSHH Kielce) 91 kg.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.