Mistrzostwa Polski w Wałczu: Elżbieta Wójcik w finale z Agatą Kaczmarską

Utytułowana Elżbieta Wójcik (KB Karlino) wygrała w 2 rundzie (poddanie) z Natalią Kaszycą (BKS Skorpion Szczecin) w półfinale wagi 75 kg XX Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek. W czwartkowym finale spotka się z Agatą Kaczmarską (BKS Radomiak Radom).

Podobnie jak miesiąc temu w Młodzieżowych MP w Grudziądzu, do finału kategorii 48 kg awansowały bliźniaczki Angelika Mięgoć i Kinga Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych). Wówczas rzut monetą zdecydował, że po złoto sięgnęła Angelika, a po srebro Kinga. W dzisiejszych półfinałach Angelika Mięgoć pokonała 5:0 z Anną Olczak z KB Legia Warszawa, a Kinga Mięgoć wygrała 5:0 z Natalią Żygadło z Boks Team Oława.
 
We wtorek wyłoniono także finalistki kat. 54 kg. Wystąpią w nich Paulina Jakubczyk (KB Karlino) i Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin). Z kolei Martyna Kaszczuk (Sporty Walki Piła) awansowała do półfinału wagi 60 kg, w którym spotka się z Moniką Serafin z 06 Kleofas AZS AWF Katowice. W drugim pojedynku broniąca tytułu Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) będzie rywalizowała z Moniką Puzio (KS Smok Zabierzów).
 
Po dzisiejszym zwycięstwie z Marią Kazimierczak (Sporty Walki Gostyń) 5:0, w najlepszej czwórce wagi 69 kg jest Julia Chudy (BBB Serca Krakowa). O finał powalczy z Natalią Marczykowską z RKB Boxing Radom. Z kolei jedna z największych gwiazd żeńskiego polskiego boksu Karolina Koszewska z Żoliborskiej Szkoły Boksu spotka się z Kamilą Kapuścińską z WKB Start Włocławek.
 
W serii popołudniowej odbyły się półfinały kat. 57 kg, w których triumfowały faworytki – Sandra Kruk (Niestowarzyszona, Warmińsko-Mazurski OZB) wygrała 5:0 z najlepszą zawodniczką niedawnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Karoliną Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice), a Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) przez RSC w 3 rundzie z Dominiką Kowalską (KS Sako Gdynia).
 
Z grona zawodników, we wtorek wygrane zanotowali m.in.: 75 kg – Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce), Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) i Rafał Perczyński (KS Sako Gdańsk). W ćwierćfinałach Bartosz Gołębiewski skrzyżuje rękawice z Bartoszem Skórką (KKS Sporty Walki Poznań), Rafał Perczyński z Filipem Ptasińskim (BKB Magic Boxing Brzesko) i Mateusz Goiński z Mateuszem Pawłowskim (BKB Magic Boxing Brzesko).
 
W wieczornych walkach zwyciężali m.in. Daniel Adamiec (KKB RUSHH Kielce) i Wiktor Szadkowski (Stara Szkoła Boksu Lublin) w wadze 81 kg. Z kolei w kategorii ciężkiej do kolejnej rundy awansowali np. Tomasz Niedźwiecki z KKB RUSHH Kielce oraz Mateusz Bereźnicki i Konrad Kaczmarkiewicz z BKS Skorpion Szczecin.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.