ME Juniorów: już 5 medali dla Polski w Budvie

Alexas Kubicki (51 kg) i Julia Szeremeta (60 kg) wygrały dzisiejsze walki ćwierćfinałowe i dzięki temu reprezentacja Polski ma już 5 medali w Mistrzostwach Europy Juniorów i Juniorek (Youth) w czarnogórskiej Budvie. Jutro szanse medalowe będą miały Izabela Rozkoszek (57 kg) i Oliwia Toborek (+81 kg).

We wtorek medalową passę Biało-Czerwonych kontynuowała jako pierwsza Julia Szeremeta (PACO Lublin), która wygrała jednogłośnie na punkty – 30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:26 z Czarnogórką Nelą Radenović.
 
- Plan na walkę zakładał m.in. wyprzedzenia, przepuszczenie i ponowienia, ale też wiedzieliśmy, że z miejscową zawodniczką Julia musi wygrać bardzo wyraźnie. Wzięła sobie to do serca i narzuciła wysokie tempo i zdecydowanie wygrywała runda po rundzie – mówił Tomasz Dylak, szkoleniowiec naszej kobiecej reprezentacji.
 
W piątkowym półfinale Julia Szeremeta spotka się z Rosjanką Vladleną Bezlapovą.
 
W strefie medalowej jest także Alexas Kubicki (Carbo Gliwice), która w wieczornej serii pokonała przed czasem już w 1 rundzie Hiszpankę Zuleimę del Pinto Mederos Gonzalez. O finał reprezentantka Polski będzie boksowała 20 listopada z Estonką Dianą Gorisnają.
 
Wcześniej do półfinału zakwalifikowała się Natalia Kuczewska (48 kg) z MKB Mazur Ełk, a w 1/2 finału są też Barbara Marcinkowska (69 kg, Pomorzanin Toruń) i Daria Parada (75 kg, Skorpion Szczecin).
 
W innym dzisiejszym pojedynku ćwierćfinałowym juniorek, w kategorii 64 kg Wiktoria Tereszczak (Ring Bielsko-Biała) przegrała przed czasem z Rosjanką Azalią Aminevą. Niestety porażki zanotowali także w 1/4 finału Jakub Krzpiet 49 kg i Marcel Materla 56 kg. Pierwszy z Polaków przegrał niejednogłośnie na punkty z Bułgarem Shakirem Stoyanovem, natomiast Marcel Materla uległ przez RSC w 2 rundzie Rosjaninowi Alexeyowi Shendrikowi.
 
Jutro kolejne szanse medalowe dla Polek – w wadze 57 kg Izabela Rozkoszek (Garda Gierałtowice) spotka się z Ukrainką Yuliią Honcharenko (Ukraina), zaś w kat. +81 kg Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu) z Rosjanką Tatianą Bogdanovą.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.