Mistrzostwa Polski w Wałczu: szybkie zwycięstwo Damiana Durkacza

Broniący tytułu Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) od zwycięstwa przez RSC w 1 rundzie z Piotrem Drożyńskim (Paco Lublin) rozpoczął rywalizację w wadze 63 kg w 91 Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Wałczu.

W ćwierćfinale Damian Durkacz spotka się z Mateuszem Konaszycem z Legia Fight FC Warszawa, który w 1/8 finału pokonał 5:0 zawodnika gospodarzy Arkadiusza Zająca (KS Korona Wałcz).

Od 1/4 finału do zawodów w wadze 63 kg przystąpi inny z kadrowiczów, medalista Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich Mateusz Polski (KB Karlino). Jeśli wygra z Arturem Dzido (ZKS Stal Rzeszów), w półfinale może spotkać się np. z Mateuszem Wojtasińskim (UKS Adrenalina Wrocław), srebrnym medalistą ubiegłorocznych MP Seniorów w Opolu w kategorii 57 kg,

W 1/8 finału kat. 69 kg zwycięstwa odnieśli m.in. Michał Jarliński (KB Champion Włocławek) i Adrian Krukowski (MKB Mazur Ełk). Michał Jarliński pokonał Kacpra Leżańskiego z TS Wisła Kraków 5:0, a Adrian Krukowski wygrał z Szymonem Brząkałą z Legia Fight Club Warszawa 5:0.

Natomiast Marcin Latocha (KB Karlino) przegrał z Dominikiem Kidą (RKB Wisłok Rzeszów) 0:5.

W walkach o medal Michał Jarliński zmierzy się z Łukaszem Niemczykiem (Champion Chojnów), zaś Adrian Krukowski z Dominikiem Kidą.

Tym razem w kategorii 75 kg startuje aktualny Wicemistrz Polski wagi 81 kg Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin). Dziś triumfował w pojedynku z Kacprem Niewiadomskim (KS Raszyn) 5:0, a w 1/8 finału skrzyżuje rękawice z kolegą klubowym Mateuszem Kałeckim, który pokonał 5:0 Alana Borutę z Boxing Team Gosiewski Wrocław.

W poniedziałek odbyło się też losowanie 20 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek. Pierwsze walki już jutro. Na liście startowej są m.in. Sandra Drabik i Natalia Rok 51 kg, Sandra Kruk 57 kg, Aneta Rygielska 60 kg, Karolina Koszewska 69 kg, Elżbieta Wójcik 75 kg. Wszystkie rozpoczną rywalizację od półfinałów.