ME Juniorów: Marcel Materla awansował do ćwierćfinału

17-letni Marcel Materla wygrał na punkty 5:0 (30-26, 30-26, 30-26, 30-26, 28-26) z 18-letnim Luarem Aliu z Kosowa w 1/8 finału kategorii 56 kg Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorek (Youth). Zawody odbywają się w w czarnogórskiej Budvie.

We wtorek, 17 listopada w walce ćwierćfinałowej Marcel Materla spotka się z Wicemistrzem Europy Kadetów (wagi 52 kg) i aktualnym Mistrzem Rosji Juniorów Alexeyem Shendrikiem.

W innych sobotnich pojedynkach, w wadze 54 kg Karolina Ampulska przegrała po dobrej walce w ćwierćfinale z Mistrzynią Europy Kadetek Rosjanką Lianą Tarasian 0:5 28-29, 28-29, 28-29, 27-30, 27-30(), a w 1/8 finału kat. 91 kg Jakub Straszewski uległ Macedończykowi Ardijanowi Azemi 0:5 (27-30, 27-30, 27-30, 27-30, 27-30).

W niedzielę na ringu w Budvie wystąpiło trzech Polaków: Beniamin Zarzeczny (kat. 60 kg), Mateusz Urban (69 kg) i Sebastian Kusz (81 kg). W walkach, których stawką był awans do ćwierćfinału, Beniamin Zarzeczny przegrał z Mołdawianinem Stefanem Vozneacovchim, Mateusz Urban z Hiszpanem Sergio Martinezem i Sebastian Kusz z Rosjaninem Ramazanem Dadaevem.

W poniedziałek szansę na medal będzie miała Natalia Kuczewska, która w 1/4 finału kategorii 48 kg spotka się z Rumunką Bianca Lacatusu. O medal powalczy też w wadze +91 kg Jakub Domurad z Rosjaninem Ivanem Onischenko, zaś w 1/8 finału kat. 64 kg Oliwier Zamojski będzie rywalizował z kolejnym Rosjaninem Mikailem Zaynulabidovem.

W Budvie nad Adriatykiem, w Mistrzostwach Europy startuje 17-osobowa reprezentacja Polski. Trenerami kadry narodowej Biało-Czerwonych są: Tomasz Dylak i Adam Spiecha (juniorki), Krzysztof Miałki i Dariusz Kochanowski (juniorzy).