OOM – MP Kadetów w Kraśniku: faworytki z szansami na obronę tytułu

Pięć triumfatorek ubiegłorocznego turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim, wygrało swoje półfinałowe walki w Kraśniku podczas XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetek. Pojedynki finałowe odbędą się w piątek.

Szansę na obronę tytułu mistrzowskiego mają Gabriela Migda (startuje w wadze 50 kg), Julia Wasiakowska (52 kg), Natalia Wojciechowska (57 kg), Julianna Rutkowska (60 kg) i Sandra Pupka-Lipińska (70 kg). Podczas zeszłorocznej OOM – MP wymienione pięściarki triumfowały w następujących kategoriach: Migda 48 kg, Wasiakowska 50 kg, Wojciechowska 54 kg, Rutkowska 63 kg, Pupka-Lipińska 70 kg.

W walkach półfinałowych w Kraśniku Gabriela Migda (UKS Evan Nowy Sącz) wygrała z Nikolą Maksymowicz (TS Wisła Kraków) 3:2, Julia Wasiakowska (Gruchała Boxing Team Chojnice) z Nikolą Serocką (MKS Start Grudziądz) 5:0, Natalia Wojciechowska (SKB Spartakus Szczecin) z Wiktorią Lulek (Boks Polonia Świdnica) 5:0, Julianna Rutkowska (Sporty Walki Piła) z Małgorzatą Pępek (KS Garda Gierałtowice) 5:0, a Sandra Pupka-Lipińska (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) przez RSC w 2 rundzie z Julią Król (KS Wisła Tczew).

Wicemistrzyni z 2019 roku w kategorii 60 kg Wiktoria Pomorska (SKB Spartakus Szczecin) przegrała w pojedynku, którego stawką był finał wagi 66 kg, z Kingą Rewińską (GUKS Carbo Gliwice) 2:3.

Brązowy medal zdobyła również ubiegłoroczna srebrna medalistka wagi 75 kg Patrycja Kwiatkowska (CKB Potężnie Ciechocinek). W półfinale kategorii 70kg została pokonana przez Aleksandrę Jankowiak (Sporty Walki Rawicz) 4:1.

Z kolei Natalia Graś (54 kg) już powtórzyła sukces z Ostrowca Świętokrzyskiego i jest w finale. Wówczas zajęła 2 miejsce w wadze 52 kg. W środę zawodniczka klubu Sporty Walki Gostyń pokonała w półfinale w Kraśniku Monikę Milewską (Akademia Boksu Legionowo) 4:1.