Karolina Tracz: sukces w Grudziądzu motywuje do dalszej pracy

- Złoty medal oraz tytuł najlepszej zawodniczki turnieju niesamowicie mnie cieszą i motywują do dalszej pracy – mówi Karolina Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice), złota medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii 57 kg. Zawody odbyły się w Grudziądzu.

- Po walce finałowej trenerka kadry Karolina Michalczuk podeszła do mnie z gratulacjami. Takie słowa uznania z jej strony to dla mnie ogromny zaszczyt i duma. Co będzie dalej czas pokaże. Jeśli dostałabym szansę pojechać na zgrupowanie reprezentacji Polski, na pewno z niej skorzystam i dam z siebie wszystko – powiedziała Karolina Tracz, podopieczna trenera klubowego Krzysztofa Góreckiego.
 
W losowaniu zawodniczka z Katowic trafiła w swojej pierwszej walce (1/4 finału) na Klaudię Simsak z KS Górnik Sosnowiec, z którą rok wcześniej przegrała w ćwierćfinale.
 
- Na Młodzieżowe MP jechałam bojowo nastawiona. Byłam bardzo zdeterminowana, chciałam pokazać się z jak najlepszej strony i dostać się przynajmniej do strefy medalowej, ponieważ rok temu odpadłam w ćwierćfinale. Dlatego złoto oraz tytuł najlepszej zawodniczki turnieju niesamowicie mnie cieszą i motywują do dalszej pracy – przyznała Karolina Tracz.
 
- Przed walką ćwierćfinałową było naprawdę mnóstwo emocji, bo nie dość, że walka o medal to jeszcze z dobrą zawodniczką, która rok temu mnie go pozbawiła. Wiedziałam, że Klaudii zależy na wygranej tak samo jak mi i mimo że boksowałyśmy już nie raz ze sobą, nie wiedziałam do końca czego się spodziewać. Ostatecznie udało mi się jednogłośnie zwyciężyć, ale wspominam ten pojedynek jako naprawdę ciężki – podkreśliła.
 
W turnieju w Grudziądzu pięściarka 06 Kleofas AZS AWF Katowice wygrała wszystkie 3 pojedynki, w tym finale z Żakliną Kociołek z RKS Łódź. Brązowe medale w wadze 57 kg zdobyły Aleksandra Szczodrak z KSZO Ostrowiec Świętokrz. i Natalia Karkowska z KB Champion Włocławek.
 
- Każda z moich przeciwniczek była doświadczona i miała sukcesy sportowe na koncie. Do każdej walki wchodziłam tak, jakby to była moja ostatnia na tym turnieju. Nie były to łatwe pojedynki, wszystkie kosztowały mnie dużo wysiłku, ale dzięki temu złoto daje jeszcze większą satysfakcję – mówiła studentka II roku na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.
 
Wcześniej Karolina Tracz wywalczyła srebrne medale podczas Pucharu Polski juniorek i Międzynarodowych Mistrzostw Śląska.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.