Polscy bokserzy na podium Memoriału Algirdasa Šocikasa w Kownie

Łukasz Zyguła (69 kg), przygotowujący się do występu na Gali Boksu Olimpijskiego „Suzuki Boxing Night III” w Lublinie, zdobył brązowy medal podczas Memoriału Algirdasa Šocikasa w Kownie. Reprezentanci Polski wywalczyli 5 krążków, a najlepiej spisał się Mateusz Kowalczyk – srebro w wadze 81 kg.

W piątek, 23 października w meczu Polska – Chorwacji na gali organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, Łukasz Zyguła ma się spotkać z aktualnym Mistrzem Chorwacji Marko Żeljiko.

Na Litwie w walce ćwierćfinałowej Łukasz Zyguła, ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzieżowców, wygrał z zawodnikiem gospodarzy Laimonasem Raibikisem 3:0 i w półfinale przegrał ze Szkotem Stephenem Newnsem 1:4.

Najlepiej spisał się Mateusz Kowalczyk (81 kg), który pokonał w półfinale Litwina Robertasa Liorancasa 3:1 (29-28, 29-28, 29-28, 28-29, 28-28) i w finale przegrał z innym Litwinem Pauliusem Zujevasem 1:4 (29-28, 26-30, 27-30, 27-30, 27-30).

Brązowe medale z polskich zawodników, poza Łukaszem Zygadło, zdobyli także 52 kg Przemysław Jańczuk, 60 kg Serhij Kishko, 91 kg Witold Lisek, który po najbardziej z wyrównanych tych pojedynków uległ Litwinowi Arasowi Dudenasowi 2:3.

Turniej w Kownie rozgrywany jest dla uczczenia pamięci Algirdasa Šocikasa, słynnego litewskiego pięściarza startującego w barwach Związku Radzieckiego. Pierwszy tytuł Mistrza Europy wagi ciężkiej wywalczył w pamiętnych dla reprezentantów Polski (5 złotych medali – Henryk Kukier, Zenon Stefaniuk, Józef Kruża, Leszek Drogosz, Zygmunt Chychła, 2 srebrne - Tadeusz Grzelak, Bogdan Węgrzyniak, 2 brązowe - Aleksy Antkiewicz, Zbigniew Pietrzykowski) zawodach w Warszawie w 1953 roku. Dwa lata później zwyciężył także w Berlinie.