Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: Aneta Gojko złotą medalistką

W środę odbyła się pierwsza walka finałowa IX Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w boksie. W pojedynku o złoty medal kategorii +81 kg w Grudziądzu Aneta Gojko z UKS Boxing Sokółka pokonała niejednogłośnie na punkty (2:1) Patrycję Braun z MLKB Sparta Złotów.

Co ciekawe rok temu na ringu w Wałczu, w 8 edycji MMP, Aneta Gojko również wygrała w finale z Patrycją Braun i wówczas powtórzyła sukces z 2018 roku z tego samego miasta.
 
W środę w Grudziądzu odbyły się jeszcze 3 walki eliminacyjne w wadze 57 kg, a zwycięstwa odniosły Żaklina Kociołek z RKS Łódź, Aleksandra Szczodrak z KSZO Ostrowiec Św. i Kinga Kawka z KS Boxing Team Chojnice.
 
W ćwierćfinałach Żaklina Kociołek spotka się z Pauliną Murzyn z BKS Olimp Szczecin, Aleksandra Szczodrak z Kingą Kawką, Karolina Tracz z 06 Kleofas AZS AWF Katowice z Klaudią Simsak z KS Górnik Sosnowiec i Dominika Kowalska z KS SAKO Gdynia z Natalią Karkowską z KB Champion Włocławek.
 
Dziś wieczorem wyłonieni zostali medaliści kat. superciężkiej (+91kg) XXVIII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn. W tym gronie jest Oskar Safarian z BKS Concordia Knurów, aktualny Mistrz Polski Seniorów. W ćwierćfinale wygrał przez RSC w 1 rundzie z Mariuszem Hincem z BKS Olimp Szczecin.
 
W półfinale Oskar Safarian spotka się ze Szczepanem Szmydem (ZKB Stal Rzeszów), który pokonał – wskutek poddania w 3 rundzie – Gracjana Świtalskiego z KB Zagłębie Konin. W drugiej walce półfinałowej Oskar Kopera z BKS Orkan Gorzów Wlkp. zmierzy się z Karolem Krupienikiem z Głaz Boxing Białystok.
 
Dziś wieczorem odbyło się także osiem walk w 1/8 finału wagi średniej (75 kg). W najbardziej wyrównanych pojedynkach, zakończonych werdyktami 2:1, wygrane zanotowali Michał Wasilkowski z RKS Łódź, Paweł Obuchowicz z MOS Zatoka Braniewo i Aleksander Bereżewski z KS Red Gloves Warszawa.
 
Wcześniej awans do ćwierćfinału wagi 69 kg uzyskali ubiegłoroczni finaliści MP Juniorów, a dziś zawodnicy powoływani do kadry seniorów: Michał Jarliński z KB Champion Włocławek i Adrian Krukowski z MKB Mazur Ełk. W walkach 1/8 finału Michał Jarliński wygrał z Krystianem Szymańskim z GKS Łokietek Brześć Kujawski, zaś Adrian Krukowski pokonał Oskara Van Nguyena z RKB Wisłok Rzeszów 3:0. Z kolei w kategorii 63 kg Damian Durkacz z BKC Concordia Knurów w pierwszym występie wygrał 2:1 z Filipem Szpakowiczem z BKS Skorpion Szczecin.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.