Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: eliminacyjne zwycięstwa Tobery i Bereźnickiego

Mikołaj Tobera (69 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg), to tylko niektórzy z bokserów, którzy odnieśli zwycięstwa w pierwszej serii walk eliminacyjnych XXVIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które rozpoczęły się w Grudziądzu.

Mistrz Polski Seniorów z 2018 roku Mikołaj Tobera z KS Sporty Walki Piła wygrał w swoim inauguracyjnym pojedynku z Mateuszem Karolakiem z Żoliborskiej Szkoły Boksu Warszawa 3:0. WE wtorek do 1/8 finału (w tej wadze startuje 19 zawodników) awansowali także brązowy medalista ostatnich MP Seniorów Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) i Hubert Kwapisz (Legia FC Warszawa).
 
W walkach, których stawką będzie ćwierćfinał Młodzieżowych MP, Mikołaj Tobera spotka się z Szymonem Brząkałą z Legia FC Warszawa, a Karol Łapawa (Wicemistrz młodzieżowców z 2019 roku) z Hubertem Kwapiszem.
 
Bardzo ciekawie zapowiadają się także pojedynki m.in. Michała Jarlińskiego (KB Champion Włocławek) z Krystianem Szymańskim (GKS Łokietek Brześć Kujawski) i Adriana Krukowskiego (MKB Mazur Ełk) z Oskarem Van Nguyenem (RKB Wisłok Rzeszów).
 
W eliminacjach kategorii 91 kg, na co dzień trenujący w angielskim Gosport koło Portsmouth Mateusz Bereźnicki (zeszłoroczny srebrny medalista MP Juniorów 81 kg) z BKS Skorpion Szczecin jednogłośnie wypunktował Jakuba Kurka z KS Górnik Sosnowiec.
 
W wadze ciężkiej w Grudziądzu rywalizuje 22 pięściarzy. W 1/16 finału swoje walki wygrywali również Kajetan Kalinowski (KS Stara Szkoła Boksu Lublin), Jan Lauk (KSW Shark Łódź), Michał Szot (LKS Myszków), Dawid Zaborowski (KS Ziętek Team Kalisz) i Jakub Stępiński (KS Bombardier Wrocław). Z tego grona Jan Lauk w grudniu 2019 roku sięgnął po brąz podczas MP Seniorów w Opolu, ale w kategorii półciężkiej.
 
Srebrny medalista MMP 2019 w kat. 91 kg Konrad Kaczmarkiewicz (BKS Skorpion Szczecin) rozpocznie rywalizację od 1/8 finału i walki z Jędrzejem Młynarskim (KS Olimpijczyk Katowice).
 
Na ringu B odbyło się 8 pojedynków w eliminacjach wagi średniej, najliczniej obsadzonej – zgłoszonych 24 bokserów. Przed czasem wygrywali dziś Marcin Wągrowski z KS Ziętek Team Kalisz, Szymon Kajda z JKB Jawor Team Jaworzno i Bartosz Skórka z KKS Sporty Walki Poznań.
 
W drugiej serii walk eliminacyjnych, w wadze superciężkiej brązowy medalista MP Seniorów Paweł Sajda (wyeliminował w Opolu m.in. Adama Kulika) z Imperium Boxing Wałbrzych przegrał 1:4 z Adamem Ziomkiem z RKB Wisłok Rzeszów.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.