Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: Damian Durkacz i Sebastian Wiktorzak wystąpią w Grudziądzu

Reprezentacyjni bokserzy, na czele z Mistrzami Polski Seniorów Damianem Durkaczem (63 kg) i Sebastianem Wiktorzakiem (81 kg) wezmą udział w rozpoczynających się 13 października XXVIII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. W Grudziądzu rozgrywane będą także IX Młodzieżowe MP Kobiet. Turniej o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego zakończy się w sobotę.

W grudniu ubiegłego roku Damian Durkacz i Sebastian Wiktorzak zdobyli w Opolu złote medale MP Seniorów, pokonując w walkach finałowych innych kadrowiczów Mateusza Polskiego i Mateusza Goińskiego. A kilka miesięcy później obaj złoci medaliści uczestniczyli w europejskich kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich. Zawody w Londynie zostały przerwane z powodu epidemii koronawirusa.
 
Do Grudziądza Damian Durkacz i Sebastian Wiktorzak przyjechali nie tylko jako mistrzowie kraju seniorów, ale również jako obrońcy tytułów mistrzowskich wśród młodzieżowców. Przed rokiem w Ciechanowie w pojedynkach o złote krążki wygrywali oni, odpowiednio, z Dominikiem Palakiem i Vitalii Burlakiem.
 
W MMP w Grudziądzu nie zabraknie też innych zawodników, którzy regularnie są powoływani i uczestniczą w zgrupowaniach seniorskiej kadry narodowej, jak np. Paweł Brach 57 kg, Michał Jarliński i Adrian Krukowski 69 kg, Oskar Safaryan +91 kg.
 
Z innych bokserów, w zawodach wystąpią np. Mateusz Wojtasiński 63 kg (Wicemistrz Polski Seniorów 2019 w wadze 57 kg), Dominik Palak 63 kg, Albert Orzeł 63 kg, Karol Łapawa 69 kg, Mikołaj Tobera 69 kg (były Mistrz Polski Seniorów), Damian Zawieruszyński 81 kg, Piotr Szczukowski 81 kg, Mateusz Wodziński 81 kg, Jan Lauk 91 kg, Konrad Kaczmarkiewicz 91 kg, Paweł Sajda +91 kg, Oskar Kopera +91 kg i wielu innych.
 
Bardzo ciekawie zapowiada się też rywalizacja kobiet z udziałem takich pięściarek jak m.in. Wiktoria Rogalińska 51 kg, Angelika Krysztoforska 54 kg, Natalia Barbusińska 64 kg, Natalia Marczykowska 69 kg, Agata Kaczmarska 75 kg. To zawodniczki pozostające w kręgu zainteresowań trenerki reprezentacji Karoliny Michalczuk.
 
We wtorek i środę odbywać się będą walki eliminacyjne, w czwartek rozegrane zostaną ćwierćfinały, a w piątek półfinały. Pojedynki finałowe w sobotę, kobiety o g. 11:00 i mężczyźni o g. 16:00.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.