Grand Prix w Zagrzebiu: brązowe medale Mateusza Polskiego i Łukasza Zyguły

Mateusz Polski (-63kg) i Łukasz Zyguła (-69kg) zdobyli brązowe medale podczas turnieju Grand Prix w Zagrzebiu. W nagrodę otrzymają po 250 euro. To był pierwszy międzynarodowy turniej naszych bokserów w czasie epidemii.

Łukasz Zyguła wygrał w ćwierćfinale z Ali Yusufi z Afganistanu 2:1 (29-28, 28-29, 30-27) i w półfinale przegrał w 1 rundzie z Rosjaninem Vadimem Musaefem, srebrnym medalistą ubiegłorocznego Memoriału Feliksa Stamma w Warszawie. W innej piątkowej walce półfinałowej Mateusz Polski został pokonany 2:1 przez Ukraińca Yaroslava Khartyza.

- Zupełnie nie rozumiem, dlaczego sędzia dał minus punkt za głowę, co sprawiło, że przegrałem niejednogłośnie – mówił Mateusz Polski.

Wcześniej w 1/4 finału, w kategorii -81kg Daniel Adamiec przegrał ze Szwedem Constantino Nanga 0:3 (28-29, 27-30, 28-29) i w wadze -91kg Tomasz Niedźwiecki z Ukraińcem Robert Marton Ukraina (27-30, 28-29, 28-29).

Ze względu na kontuzję w chorwackiej stolicy nie startował Bartosz Gołębiewski -75kg.

W 2 edycji Grand Prix startuje wielu świetnych pięściarzy na czele z Mistrzami Świata Rosjanami Glebem Bakshim -75kg i Muslimem Gadzhimagomedovem -91kg.

W Zagrzebiu startują Chorwaci, Polacy, Rosjanie, Ukraińcy, Francuzi, Szwedzi, ale też bokserzy z Chile, DR Kongo, Syrii i Afganistanu.