MP Juniorów: wyłoniono finalistów na ringu we Włocławku

Po sobotnich walkach wyłonionych zostało 20 finalistów XXVII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku. W tym gronie są pięściarze m.in. śląskich klubów Konrad Trojok 52 kg, Oliwier Zamojski 64 kg i Michał Pankiewicz 91 kg.

W pojedynku półfinałowym Konrad Trojok (TS Czarni-Góral Żywiec) wygrał z Filipem Kamińskim (WKB Start Włocławek) 5:0 i w finale spotka się z innym miejscowym zawodnikiem Oliwierem Rogiewiczem (KB Champion Włocławek).
 
Z kolei Oliwier Zamojski (BKS Concordia Knurów) pokonał jednogłośnie na punkty Bartosza Majewskiego (KB Champion Włocławek), a o złoto powalczy z Łukaszem Perkowskim (BKS Skorpion Szczecin), który awansował do finału bez walki.
 
- Nie, nie była to moja najtrudniejsza walka w tym turnieju. A co do Łukasza Perkowskiego, jego rywal Ilia Bader nie wyszedł do pojedynku ze względu na kłopoty zdrowotne. Jestem zmotywowany na jutrzejszy finał i na pewno sięgnę po swoje – mówił Oliwier Zamojski.
 
Natomiast Michał Pankiewicz (GUKS Carbo Gliwice) zwyciężył Tymoteusza Smokowskiego (MKSW Pomorzanin Toruń) 5:0 i w decydującej potyczce zmierzy się z gromiącym swych rywali Jakub Straszewski (KB Champion Włocławek). W sobotę w 1 rundzie poddany został jego przeciwnik Tymoteusz Cieślik (RKB Boxing Radom). Wszystkie 3 dotychczasowe pojedynki Kuba Straszewski wygrał przed czasem.
 
Oprócz Jakuba Straszewskiego i Oliwiera Rogiewicza, z KB Champion Włocławek w finale wystąpi Filip Lewandowski w kategorii 56 kg, a także z WKB Start Włocławek Mateusz Bielicki +91 kg. O złote krążki będą rywalizować: Filip Lewandowski z Marcelem Materlą z BKS Skorpion Szczecin i Mateusz Bielicki z Jakubem Domuradem z KS Garda Bełchatów.
 
Dolnośląski finał obejrzą kibice w kat. 49 kg – Oskar Jędrysiak z DKB Dzierżoniów spotka się z Jakubem Krzpietem z Imperium Boxing Wałbrzych.
 
Szansę na złoto ma … bokserów Skorpiona Szczecin, a oprócz wymienionych Marcela Materli i Łukasza Perkowskiego, są to Beniamin Zarzeczny 60 kg i Igor Terlecki 75 kg. W niedzielę będą walczyć, odpowiednio, z Pawłem Sulęckim z Legionowskiej Akademii Walki oraz Krystianem Barskim z klubu Sporty Walki Gostyń.
 
Pary pozostałych finałów: 69 kg Filip Gołębiewski (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) - Mateusz Urban (Bojan Boks Lubań), 81 kg Sebastian Kusz (KS Ziętek Team Kalisz) - Jakub Maścianica (Elite Fight Club Lidzbark).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.