Pierwszy sprawdzian reprezentacji kadetów w Usti nad Łabą

W 5-osobowym składzie wystąpi reprezentacja kadetów w Turnieju Międzynarodowym, który w dniach 2-4 października odbędzie się w czeskim Usti nad Łabą.

- Ze względu na trwające eliminacje, przesunięte z powodu pandemii koronawirusa, do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, nie wszyscy kadrowicze mogą wystąpić w zawodach w Czechach – przyznał trener główny Krzysztof Szot.
 
W składzie na turniej w Usti nad Łabą są 54kg Artur Proksa (Góral Żywiec), 57kg Bartłomiej Rośkowicz (MOSM Tychy), 60kg Oliwier Szot (LKS Myszków), 63kg Dominik Przywara (Concordia Knurów), 66kg Tobiasz Zarzeczny (Boxing Team Stalowa Wola).
 
Z tego grona w ubiegłym roku w młodzikach boksował Tobiasz Zarzeczny i na ringu w Łomży został Mistrzem Polski w kategorii do 65kg. W finale, swojej 4 walce w zawodach, podopieczny trenera Rafała Toporowskiego pokonał jednogłośnie na punkty Jakuba Łukaszyka z klubu Sporty Walki Rawicz.
 
Tobiasz Zarzeczny jest młodszym bratem Beniamina Zarzecznego (BKS Skorpion Szczecin), pięściarza juniorskiej reprezentacji Polski.
 
- Turniej w Czechach i Mistrzostwa Polski Kadetów będą ważnymi etapami przygotowań do Mistrzostw Europy, które mają się odbyć na przełomie listopada i grudnia w stolicy Bułgarii, Sofii – powiedział szkoleniowiec kadry narodowej Krzysztof Szot.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.