MP Juniorów: Oliwier Zamojski – jadę do Włocławka po złoty medal

- Jadę do Włocławka po złoty medal, a kolejnym celem będzie podium Mistrzostw Europy Juniorów w Czarnogórze – mówi Oliwier Zamojski z Concordii Knurów, który od środy do niedzieli będzie uczestniczył w XXVII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Oliwier Zamojski jest 4-krotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski. Pierwsze zwycięstwo odniósł w wadze 46 kg w młodzikach w 2016 roku w MP im. Pawła Szydły w Tarnowie Podgórnym. Później 2-krotnie wygrywał MP Kadetów – Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, w 2017 roku w Pułtusku w wadze 54 kg i w 2018 roku w Koninie w kategorii 57 kg.
 
- Rok temu wywalczyłem złoto podczas MP Juniorów w Koninie, gdzie w finale wagi 60 kg pokonałem Kamila Kirpszę. Teraz we Włocławku wystąpię w limicie 64 kg, ale nie jest to dla mnie całkiem nowa kategoria. Już pod koniec 2019 roku boksowałem w tej wadze, stoczyłem kilka walk, w tym w połowie marca na turnieju w Kownie na Litwie, tuż przed wybuchem pandemii – powiedział Oliwier Zamojski.
 
W XXVII MPJ w kat. 64 kg wystąpią także m.in. Ilia Bader z BKB Magic Boxing Brzesko, Łukasz Perkowski (niestowarzyszony) i Jakub Sulęcki z Legionowskiej Akademii Walki.
 
- Zapowiadają się ciekawe zawody, będą miał mocnych rywali, ale czuję, że jestem bardzo dobrze przygotowany i stać mnie na zdobycie 5 złotego medalu Mistrzostw Polski. W wadze 64 kg mam już zwycięstwo np. z Krystianem Szymańskim o Złotą Rękawicę w Krakowie. Pokonałem go bardzo pewnie i zrewanżowałem się wówczas za wcześniejszą porażkę – dodał pięściarz Concordii Knurów.
 
Na co dzień Oliwier Zamojski trenuje i sparuje z walczącym w tej samej kategorii reprezentantem kraju, starszym od siebie o 3 lata Damianem Durkaczem.
 
- Oczywiście Damian jest lepszym zawodnikiem, występuje w seniorskiej reprezentacji i był na kwalifikacjach olimpijskich, ale staram się mu dorównać. Rywalizacja z nim to dla mnie cenne doświadczenie – mówił Oliwier Zamojski, którego trenerem jest Ireneusz Przywara.
 
Bokser z Knurowa liczy na kolejny sukces krajowy, a następnie międzynarodowy w MEJ w czarnogórskiej Budvie. Zawody mają się odbyć w listopadzie.
 
- Chciałbym zaakcentować swój ostatni rok w juniorach także medalem Mistrzostw Europy, najlepiej w złotym kolorze. A potem czekam na seniorskie pojedynki. Mam wiele chęci do pracy treningowej i wiem, że stać mnie na bardzo dobre wyniki na polskich i zagranicznych ringach – dodał 18-letni Oliwier Zamojski, kolega klubowy Damiana Durkacza i Oskara Safaryana.
 
Z uznaniem o jego dotychczasowych osiągnięciach wypowiada się trener Ireneusz Przywara: - Oliwier jest obiecującym i przebojowym sportowcem. Ma smykałkę do boksu, ale wiele pracy przed nim. Jest niższy od niektórych z rywali, dlatego musi popracować m.in. nad skracaniem dystansu, czyli przechodzeniem do półdystansu.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.