XV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska: Koszewska i Marczykowska w finale

Karolina Koszewska i Natalia Marczykowska spotkają się w sobotnim finale wagi 69kg XV Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w boksie, które odbywają się w Gliwicach.

W piątkowych walkach półfinałowych Karolina Koszewska pokonała Estonkę Berit Loomagi 5:0 i to było jej 2 zwycięstwo w tegorocznych zawodach, a Natalia Marczykowska wygrała z Julią Chudy 5:0.
 
Bardzo ciekawie zapowiada się sobotni finał między bardzo doświadczoną i utytułowaną Karoliną Koszewską (Mistrzyni Igrzysk Europejskich 2019, była złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Europy) a Natalią Marczykowską, która też odniosła już sporo sukcesów w młodszych kategoriach. Radomianka zdobywała medale Młodzieżowych (juniorskich) Mistrzostw Świata i Europy.
 
W innych pojedynkach seniorek zmierzą się m.in. 51kg – Sandra Drabik z Natalią Rok, 57kg – Sandra Kruk z Karoliną Tracz, 60kg - Aneta Rygielska z Chorwatką Sarą Kos-Beram, 64kg – Natalia Barbusińska z broniącą tytułu Aleksandrą Talagą, +81kg – kolejna obrończyni tytułu Lidia Fidura z Czeszką Barą Suchankovą
 
W kategorii 75kg pięściarki walczą systemem każdą z każdą i po dwie wygrane mają już Agata Kaczmarska i Czeszka Martina Schmoranzova. W sobotę w bezpośrednim pojedynku rozstrzygną sprawę 1 miejsca w XV Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska.
 
5 września zakończą się także zmagania juniorek. W wadze 51kg będą boksowały Alexas Kubicki z Czeszką Veroniką Zajicovą i Julia Kabzińska z Olimpią Konczalską oraz w kategorii 54kg Iga Kołodziejczyk z Czeszką Claudią Totovą. Obie zawodniczki wcześniej triumfowały przed czasem w rywalizacji z Karoliną Wójcik.
 
Wśród kadetek złote medale zdobyły 46kg Izabela Iwaniuk, 48kg Emilia Dadaś, 50kg Dorota Wawszczyk, 52kg Julia Wasiakowska, 54kg Natalia Graś, 57kg Natalia Wojciechowska, 60kg Julianna Rutkowska, 63kg Karolina Kuhn, 75kg Oliwia Czerwińska, 80kg Marika Woźniak.
Attachments:
File
Download this file (Wyniki z dnia 4.09.2020.pdf)Wyniki z dnia 4.09.2020.pdf

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.