XV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska: triumf Karoliny Koszewskiej przed czasem

Złota medalistka ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich Karolina Koszewska (69kg) przed czasem – RSC w 3 rundzie – wygrała z Anną Bilous w drugim dnia XV Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w boksie, które odbywają się w Gliwicach.

- Moja rywalka 2-krotnie była liczona w 3 rundzie – przyznała Karolina Koszewska z Żoliborskiej Szkoły Boksu w Warszawie.

W tej kategorii wagowej zgłoszone są także Natalia Marczykowska, Julia Chudy i Estonka Berit Loomagi. Po dzisiejszym awansie do półfinału Karolina Koszewska, była Mistrzyni i Wicemistrzyni oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy, spotka się w piątek z Berit Loomagi. Z kolei Natalia Marczykowska o finał powalczy z Julią Chudy.

-W tych wagach, w których jest po 5 i więcej zawodniczek rywalizacja odbywa się systemem pucharowym, zaś w przypadku kategorii z 3-4 pięściarkami walczą one systemem każda z każdą. To korzystne, bowiem przy jednej porażce zawodniczka pozostaje w turnieju, ma też czas na treningi czy sparingi – mówi współorganizator imprezy Henryk Wilk (GUKS Carbo Gliwice).

We wtorek, 1 września w seniorkach odbyły się jeszcze dwie potyczki w kat. 75kg – z udziałem 4 bokserek. Agata Kaczmarska pokonała przez RSC w 2 rundzie Patrycję Grzywińską, a Czeszka Martina Schmoranzova wygrała przez RSC w 3 starciu z Laurą Kowalską.

W juniorkach też nie zabrakło rozstrzygnięć przed czasem – Izabela Rozkoszek (57kg) w 2 rundzie zwyciężyła Ewelinę Malinowską, a Daria Parada (75kg) pokonała w 3 rundzie Darię Naporę. Wygrane w drugim dniu zanotowały także Julia Szeremeta (57kg), Czeszka Kristyna Vaclavikova (64kg) i walkowerem Wiktoria Tereszczak (69kg).

W tych 4 wymienionych juniorskich kategoriach zawodniczki walczą systemem każda z każdą, a więc prowadzona będzie tabela.

Sześć pojedynków rozegrano dziś wśród kadetek. Przed czasem zakończyły się obydwa w wadze 50kg – Dorota Wawszczyk triumfowała w 1 rundzie w walce z Mają Karbowińską, a Gabriela Migda pokonała w rundzie Nikolę Maksymowicz. Najbardziej wyrównany był pojedynek w kat. 54kg, w którym Oliwia Gołębiewska wygrała z Czeszką Natalie Dudovą 3:2.

W środę w XV Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet odbędzie się 19 pojedynków, m.in. osiem w seniorkach. W ringu zaprezentują się utytułowane zawodniczki, m.in. była Wicemistrzyni Świata i brązowa medalistka ME 2019 Sandra Kruk (57kg) zmierzy się z Martyną Zagórską, zaś aktualna Wicemistrzyni Europy Aneta Rygielska (60kg) z Czeszką Leną Bernardovą. W kadetkach ciekawie zapowiada się walka Doroty Wawszczyk z Gabrielą Migdą.