Damian Durkacz – młodzi ze starszymi, czyli tworzy się sportowa rywalizacja

- Na zgrupowaniu jest coraz więcej młodych zawodników, którzy walczą o miejsce w kadrze ze starszymi pięściarzami. Tworzy się sportowa rywalizacja o reprezentację – mówi Damian Durkacz (-63kg), przebywający w COS-ie w Zakopanem na kolejnym zgrupowaniu Biało-Czerwonych.

Jeszcze niedawno 21-letni dziś Damian Durkacz z Concordii Knurów był zdecydowanie najmłodszym bokserem w drużynie narodowej. Na kolejny obóz w Centralnym Ośrodku Sportu powołanych zostało łącznie aż 5 zawodników z kadry młodzieżowej.

- Młodzi uczą się od starszych, ale to działa w obie strony na zasadzie zdrowej, sportowej rywalizacji. Widać u moich młodszych kolegów ten "pazur" bokserski i moim zdaniem warto mieć ich na uwadze, bo takich chłopaków potrzebujemy w kadrze seniorów – powiedział Damian Durkacz.

Oprócz niego w Zakopanem trenują m.in. Paweł Brach (52 kg) z Radomiaka Radom, Adrian Krukowski (69 kg) z Mazura Ełk i Oskar Safaryan (+91 kg) z Concordii Knurów. Zgrupowanie potrwa jeszcze tydzień.

- Treningi są bardzo zróżnicowane, i na sali bokserskiej i siłowe, oraz biegi na stadionie, jak i również basen. Jeszcze raz podkreślę, że młodsi pięściarze starają się dorównać i prześcignąć starszych, co tylko dobrze wpływa na poziom drużyny – dodał Mistrz Polski wagi 63 kg, który zajmuje 7 miejsce wśród zawodników z Europy i 24 na świecie w rankingu AIBA.

Damian Durkacz niedawno odniósł zwycięstwo na gali Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland – Suzuki Boxing Night II, a także wygrał 2 walki podczas Mistrzostw Śląska.

- Pamiętam, że kiedy byłem na swoich pierwszych zgrupowaniach, byli zawodnicy starsi ode mnie 4-5 lat, nikogo z rówieśników. Dziś młodzież chce walczyć w kadrze, zresztą w wieku 19-21 lat możemy rywalizować jak równy z równym na arenach międzynarodowych – przyznał Damian Durkacz.

W COS-ie w Zakopanem trenują również bardziej doświadczeni Jakub Słomiński (52 kg) z Wdy Świecie, Jarosław Iwanow (57 kg) z Wisły Kraków, Bartosz Gołębiewski (75 kg) z RUSHH Kielce, Mateusz Gooiński (81 kg) z Zagłębia Konin i Adam Kulik (+91 kg) ze Starej Szkoły Boksu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.