Trener Tomasz Winiarski: czekamy na Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska

- Zawodniczki w wieku 15-16 lat potrzebują doświadczenia w postaci walk w turniejach, dlatego tak bardzo czekamy na Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w Gliwicach – mówi trener Tomasz Winiarski, który wraz z Krzysztofem Góreckim prowadzi kadrę narodową kadetek.

Reprezentantki Polski są już po pierwszym zgrupowaniu w czasie pandemii koronawirusa. Trenowały w bardzo dobrych warunkach w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu.

- Łącznie na obozie było 18 zawodniczek, w większości z rocznika 2004, ale też trzy pięściarki urodzone w 2005 roku. W Wałczu mieliśmy swoją salę bokserską do dyspozycji, poza tym świetne tereny do biegania. Na takich zgrupowaniach jest sporo czasu na pracę nad wytrzymałością i kondycją, jak również nad techniką indywidualną. Jako trenerzy kadry jesteśmy bardzo zadowoleni. Z uwagą przyglądamy się umiejętnościom 16-letnich zawodniczek i tych rok młodszych – powiedział Tomasz Winiarski.

Już za kilka dni grupa 10 kadrowiczek weźmie udział w badaniach specjalistycznych w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. W tym gronie jest 5 zawodniczek, których wcześniej nie było w reprezentacji Biało-Czerwonych.

- Z nowych pięściarek są Dorota Wawszczyk 48 kg, Milena Mandziej 50 kg, Magdalena Małkowska 54 kg, Julia Zygmańska 57 kg i Natalia Wojciechowska 57 kg – przyznał szkoleniowiec.

Następny obóz kadetki mają zaplanowany w dniach 18-30 sierpnia w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku. To będzie kolejny etap przygotowań do jesiennych startów krajowych i międzynarodowych, m.in. Mistrzostw Europy.

- Bezpośrednio po tym zgrupowaniu udamy się do Gliwic na Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska. Mamy wiele dziewczyn, które do tej pory stoczyły niewiele pojedynków i każda kolejna walka jest cennym doświadczeniem. Z powodu pandemii nie było wiosennych zawodów, a planowaliśmy i rywalizację w Polsce, i występy w turniejach na Węgrzech i w Niemczech. Liczymy, że za kilka tygodni wszystko ruszy i kadetki poboksują w Gliwicach, potem w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i wreszcie w finałowym turnieju OOM w Kraśniku, czyli Mistrzostwach Polski Kadetów. Mamy w reprezentacji fajne i chętne do pracy dziewczyny, lecz z małym doświadczeniem ringowym – dodał trener Tomasz Winiarski, na co dzień szkoleniowiec Wisły Kraków.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.