Ivan Juszczenko – potrzebujemy takich sprawdzianów jak Suzuki Boxing Night II

- Potrzebujemy takich sprawdzianów jak Suzuki Boxing Night II. Codzienne treningi są bardzo ważne, a później musi nastąpić sprawdzian umiejętności – mówi Ivan Juszczenko, selekcjoner Biało-Czerwonych.

Po zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich reprezentanci Polski udadzą się do Kielce, gdzie 26 czerwca odbędzie się druga edycja Suzuki Boxing Night. To wspólna inicjatywa Polskiego Związku Bokserskiego i firmy Suzuki Motor Poland będącej partnerem PZB.

- Wielkie podziękowania dla Suzuki Motor Poland za wspieranie polskiego boksu olimpijskiego już od kilku lat. Nasza dyscyplina sportu potrzebuje takich sponsorów i partnerów, by odbudować siłę krajowego pięściarstwa na arenie międzynarodowej. Jako trener reprezentacji życzyłbym sobie, aby takie wydarzenia jak Suzuki Boxing Night trwały nawet po 3 dni, a wówczas w formie turniejowej zawodnicy mogliby stoczyć po 3 walki - powiedział Ivan Juszczenko.

Na obozie w COS OPO „Cetniewo” trenują m.in. Damian Durkacz 63 kg, Michał Jarliński 69 kg, Łukasz Zyguła 69 kg, Bartosz Gołębiewski 75 kg, Daniel Adamiec 75 kg, Sebastian Wiktorzak 81 kg, Mateusz Goiński 81 kg, Konrad Kaczmarkiewicz 91 kg, Adam Kulik +91 kg i Oskar Safaryan +91 kg.

- W dniu 26 czerwca w Kielcach chcemy zobaczyć kadrowiczów w bezpośrednich pojedynkach i to będzie ciekawy test po pierwszym zgrupowaniu w czasie pandemii koronawirusa. Oczywiście marzy mi się, aby na obozy przyjeżdżało jeszcze więcej zawodników i walka o miejsce w kadrze narodowej była bardziej zacięta – dodał trener polskiej reprezentacji.

Kolejne obozy kadry bokserów zaplanowane są w COS-ach. Prawdopodobnie rywalizacja turniejowa zostanie wznowiona we wrześniu.

- Mam nadzieję, że jesienią uda się wziąć udział w zawodach w Rosji i Kazachstanie, a ważnymi etapami przygotowań olimpijskich będą Memoriały Feliksa Stamma w Warszawie i Leszka Drogosza w Kielcach – przyznał ukraiński trener.

Reprezentantki Polski pod wodzą głównej trenerki Karoliny Michalczuk, byłej Mistrzyni Świata i 2-krotnej Mistrzyni Europy, przygotowują się do dalszej części sezonu w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. W Kielcach podczas Suzuki Boxing Night II dojdzie do trzech walk kobiet.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.