Suzuki Boxing Night II: ciekawa karta walk w Kielcach

Reprezentanci Polski walczący o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Tokio będą walczyli 26 czerwca w Kielcach podczas Suzuki Boxing Night II. To wspólny projekt Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland. Transmisja odbędzie się w TVP Sport o g. 19:00.

Polacy trenują obecnie na zgrupowaniu w COS Cetniewo we Władysławowie, a Polki w COS w Zakopanem. Obie reprezentacje Biało-Czerwonych rozpoczęły przygotowania do dalszej części sezonu w obowiązującym ścisłym reżimie sanitarnym.

- W ramach owocnej współpracy z firmą Suzuki Motor Poland organizujemy 2 edycję projektu Suzuki Boxing Night. Zależy nam na rozwoju i budowaniu siły polskiego pięściarstwa oraz dbaniu o dobry wizerunek naszych marek. Walką wieczoru będzie towarzyski, zawodowy pojedynek Mateusza Masternaka z Serhiyem Radchenko – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

26 czerwca w Kielcach wystąpi kilkoro kadrowiczów z Suzuki Top Team. To wyselekcjonowana grupa zawodniczek i zawodników, która jest objęta systemem stypendialnym przez Suzuki Motor Poland. Zapowiadają się bardzo ciekawe pojedynki pomiędzy kadrowiczami.

- Nie chciałbym już zdradzać wszystkich szczegółów, ale mogę powiedzieć, że Sandra Drabik spotka się z Angeliką Krysztoforską (51 kg), Sandra Kruk z Kingą Szlachcic (57 kg), a Karolina Koszewska z Elżbietą Wójcik – przyznał Grzegorz Nowaczek. W ostatnim czasie Karolina Koszewska walczyła w wadze do 69 kg, zaś Elżbieta Wójcik do 75 kg. Wcześniej rywalizowały ze sobą w kategorii średniej.

Wiele emocji będzie także w walkach mężczyzn. Wśród trenujących w COS Cetniewo są m.in. Damian Durkacz 63 kg, Łukasz Zyguła 69 kg, Bartosz Gołębiewski 75 kg, Daniel Adamiec 75 kg, Mateusz Goiński 81 kg, Sebastian Wiktorzak 81 kg, Oskar Safaryan +91kg, Adam Kulik +91 kg. Z powodu kontuzji zabrakło Mateusza Polskiego 69 kg.

Pierwsza edycja Suzuki Boxing Night miała miejsce w 2019 roku w Warszawie. W towarzyskim meczu Polska pokonała Bułgarię 10:6, a swoje pojedynki wygrali Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Mateusz Goiński (81 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.