Michał Chudecki – Masternak ma największe szanse na olimpijską kwalifikację

- Mateusz Masternak ma największe szanse w olimpijskich kwalifikacjach, ponieważ jest silny, zdrowy i posiada największe doświadczenie, ale trzymam kciuki za wszystkich – mówi Michał Chudecki 4-krotny Mistrz Polski Seniorów, jako zawodowiec sparował m.in. z Floydem Mayweatherem Jr.

Pochodzący z Wielkopolski Michał Chudecki, wychowanek Warty Śrem, a potem bokser Olimpii Poznań i PKB Poznań, tytuły seniorskie zdobywał w 2008, 2009, 2010 i 2011 roku (w wadze piórkowej i lekkiej). Za każdym razem był dodatkowo wyróżniany nagrodą – 2 razy dla najlepszego zawodnika oraz 2-krotnie dla najlepiej wyszkolonego technicznie pięściarza. Z Mateuszem Masternakiem razem boksowali w 2006 roku w Poznaniu i obaj zdobyli wtedy tytuły wicemistrzowskie.

- Mateusz Masternak jest ode mnie rok młodszy. Czy ja spróbowałbym sił ponownie w boksie olimpijskim? Z jednej strony fajna sprawa, a z drugiej miałem już swoją szansę, której  sumie nie wykorzystałem. Więc nie będę zajmował miejsca młodszym, poza tym nie było żadnych takich rozmów – powiedział Michał Chudecki, który na ringach olimpijskich mógłby rywalizować w kategorii 63kg lub 69kg.

Dwa miesiące temu reprezentanci Biało-Czerwonych uczestniczyli w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa zawody w Wielkiej Brytanii zostały przerwane po 3 dniach i na razie nie wiadomo, kiedy zostaną dokończone. Igrzyska w Tokio zostały przesunięte na 2021 rok.

- Obserwuję poczynania chłopaków, widzę co się dzieje w obecnej kadrze narodowej. Każdy z reprezentantów ma jakąś szansę na wywalczenie kwalifikacji, ale uważam, że Mateusz Masternak (RUSHH Kielce) ma największą. Posiada największe doświadczenie, jest silny i ma zdrowie. Trzymam kciuki za wszystkich i kibicuję im, chciałbym aby kilku Polaków pojechało do Japonii na Igrzyska – przyznał Michał Chudecki.

Poznański bokser uczestniczył w Mistrzostwach Świata i Europy, zdobywał brązowe medale Mistrzostw Unii Europejskiej. Potem jak inni zawodnicy jego pokolenia nie zdobył awansu na Olimpiadę. Jak widzi szanse byłego Mistrza Europy zawodowców Mateusza Masternaka w walkach 3-rundowych?

- Boks olimpijski jest szybszy, porównując do boksu zawodowego, ale myślę, że da radę, zresztą póki co nieźle mu idzie. A jeśli o mnie chodzi, to kwestia odpowiedniego przygotowania, kilka sparingów z chłopakami z boksu olimpijskiego, abym mógł się znowu wdrożyć. Sądzę, że nie byłoby problemu – zaznaczył doświadczony bokser, który toczył pojedynki m.in. w Stanach Zjednoczonych i trenował tam np. z takimi bokserami jak wspomniany Floyd Mayweather Jr. oraz Zab Judah, Danny Garcia, Rances Barthelemy, Jorge Linares, Yuriorkis Gamboa i wielu innych.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.